Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Európa - Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská | Ktoré sú najobľúbenejšie strediská?

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne Európa vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Naplánuj si pobyt

Strediská - Európa FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie v Európe

Európa je kontinentom s najdlhšou históriou, pokiaľ ide o lyžiarsku turistiku a lyžovanie samé. Prvé dochované zmienky o lyžiach pochádzajú z Nórska a sú staršie ako 4000 rokov. Počiatky lyžovania v dnešnom poňatí sa však datujú do 80. rokov 19. storočia, kedy vzniklo prvé viazanie. V druhej polovici 19. storočia sa začala masovo rozvíjať aj zimná turistika - prví turišti prišli do Švajčiarska pred viac ako 150 rokmi. Odvtedy sa v Európe rozvinuli stovky lyžiarskych stredísk.

Najväčšie lyžiarske oblasti sú vo Francúzsku, Švajčiarsku a Rakúsku, výborné a zaujímavé sú aj početné rezorty v Taliansku a Nórsku. Pestré možnosti na zimné športy pre lyžiarov ako aj pre snowboardistov ponúkajú stovky lyžiarskych stredísk na Slovensku, v Českej republike či vPoľsku. Lyžiarske strediská sa nachádzajú dokonca aj na juhu Európy, v Španielsku.

Na tejto stránke nájdete všetky lyžiarske oblasti v Európe uvedené na OnTheSnow. Ak nechcete prechádzať celý zoznam, jednoducho použijte naše vyhľadávacie pole v hornej časti stránky alebo vyskúšajte náš Vyhľadávač stredísk.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.