Obertauern, Európa

Európa Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet

Najlepšie hodnotené strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Strediská - Európa FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie v Európe

Európa je kontinentom s najdlhšou históriou, pokiaľ ide o lyžiarsku turistiku a lyžovanie samé. Prvé dochované zmienky o lyžiach pochádzajú z Nórska a sú staršie ako 4000 rokov. Počiatky lyžovania v dnešnom poňatí sa však datujú do 80. rokov 19. storočia, kedy vzniklo prvé viazanie. V druhej polovici 19. storočia sa začala masovo rozvíjať aj zimná turistika - prví turišti prišli do Švajčiarska pred viac ako 150 rokmi. Odvtedy sa v Európe rozvinuli stovky lyžiarskych stredísk.

Najväčšie lyžiarske oblasti sú vo Francúzsku, Švajčiarsku a Rakúsku, výborné a zaujímavé sú aj početné rezorty v Taliansku a Nórsku. Pestré možnosti na zimné športy pre lyžiarov ako aj pre snowboardistov ponúkajú stovky lyžiarskych stredísk na Slovensku, v Českej republike či vPoľsku. Lyžiarske strediská sa nachádzajú dokonca aj na juhu Európy, v Španielsku.

Na tejto stránke nájdete všetky lyžiarske oblasti v Európe uvedené na OnTheSnow. Ak nechcete prechádzať celý zoznam, jednoducho použijte naše vyhľadávacie pole v hornej časti stránky alebo vyskúšajte náš Vyhľadávač stredísk.

Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.