Jeseníky

Horský resort Dolní Morava Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 8pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 7pre rodiny v regióne Česká republika
Č. 2snowpark v regióne Jeseníky
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Horský resort Dolní Morava

Horský resort Dolní Morava je moderné lyžiarske stredisko so zaujímavými zjazdovkami pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov, v menšej miere i pre začiatočníkov. Dolní Morava sa nachádza v pohorí Kralický Snežník, neďaleko mesta Šumperk.

V areáli je dovedna 7 hlavných zjazdoviek, ktorých minimálna šírka dosahuje 50 metrov. Červeno-modrá zjazdovka Veľký Slon má šířku až 80 m, čo v kombinácii s dĺžkou 1200 metrov a prevýšením 293 m poteší vyznávače carvingu. Variantu k Veľkém Slonovi tvorí novšia modrá trať Malý Slon, ktorá vznikla v novom lesnom výrubu a ktorá sľubuje bezpečné dobrodružstvo na klopenkách a terénnych vlnách i začiatočníkom a rodinám s deťmi. Ďalšia z novších zjazdoviek, červená trať Slamník začína pod vrcholom Slamníku (1232m.n.m.) a končí pri chate Slaměnka. Zjazdovku obsluhuje vlek Doppelmayr. Hlavným prepravným zariadením pre lyžiarov v Dolnej MOrave je však expresná 4-sedačka (jediná v pohorí Kralického Snežníku) a tiež jedna klasická 4-sedačka, ktoré dopĺňajú tri lyžiarske vleky. Ďalšie dopravné zariadenia sú určené pre začiatočníkov a sú súčasťou detského parku Amálka.

Služby v stredisku

Nechýba komplexná ponuka služieb v podobe požičovne športového vybavenia, lyžiarskej školy a skiservisu a tiež pestrý výber gastronomických služieb. 

Detský park Amálka

V rámci detského parku, oddeleného od zjazdoviek je k dispozícii detský lanový vlek, pohyblivý pás a kolotoč (praktická pomůcka pri výuke úplných začiatočníkov). Do detského parku môžu deti vstúpiť len s inštruktorom či rodičom.

Výhodné rodinné skipasy

Stredisko ponúka okrem bežných časových skipasov aj rodinné lístky vo variantoch 2+1, 2+2, 2+3 a 1+2. Kúpiť sa dajú ako celodenné alebo 4 hodinové.

Tipy na nelyžiarske aktivity

Vyhľadávaná turistická atrakcia: Vyhliadková veža Cesta v oblakoch. Celoročne obľúbená je aj bobová dráha.

Tipy na ubytovanie

Priamo v areáli rezortu sa nachádzajú rôzne ubytovacie možnosti, napr. moderný wellness hotel Vista či Chata Marcelka v údolnej časti areálu, Penzión Terezka, Chata u Slona alebo Slaměnka. Viac možností ubytovania nájdete tu

Naplánuj si lyžovačku

Horský resort Dolní Morava Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

49%
Modré zjazdovky
40%
Červené zjazdovky
12%
Čierne zjazdovky
10
Zjazdovky spolu
10.4 km
Zjazdovky spolu
2.5 km
Najdlhší zjazd
10.4 km
Zjazdný terén
9.3 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 7

1
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1120m
Vrchol
454m
Prevýšenie
666m
Údolie

Dôležité dátumy

11 december, 202111. 12. 2021

Štart sezóny

27 marec, 202227. 03. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

N.A.

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.