Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7mezi malými strediskami v regióne Jeseníky
Všetky recenzie

Prehľad

Malé lyžiarske stredisko v rekreačnej osade Petříkov nájdete na okraji obce Ostružná neďaleko mesta Jeseník. Severná orientácia svahov zaručuje kvalitu snehu počas väčšiny zimnej sezóny. V stredisku je 3,7 km zjazdových tratí, na ich vrchol premáva päť lyžiarskych vlekov (z toho dve dvojkotvy). Cez víkendy sa lyžuje aj večer pri umelom osvetlení.

Počas zimnej sezóny je vjazd do Petříkova povolený len ubytovaným hosťom, auto preto musíte odstaviť na záchytnom parkovisku, odkiaľ do strediska premáva skibus. V Petříkove je aj detský park s lanovým vlekom dlhým 50 metrov, reštaurácia, lyžiarska škola a požičovňa. Skipasy sú platné aj v susedných ski areáloch v osade.

Milovníci bežeckého lyžovania sa môžu vydať po viacerých upravených stopách z Petříkova přes chatu Paprsek až na Kralický sněžník. Opačným smerom sa dá ísť cez Ramzovské a Červenohorské sedlo až na najvyššiu morvskú horu Praděd.

Služby v Petříkoviciach zahŕňajú ski servis, požičovňu športového vybavenia, lyžiarsku školu, detskú školičku, občerstvenie v reštaurácii s terasou aj v horskej chate Kaste a takisto snowpark. Ubytovanie je k dispozícii v mnohých chatách, penziónoch aj apartmánoch.

Naše tipy

TIPY NA LETO


Od 18.4.2014 štartuje v stredisku Petříkov letná sezóna. Okrem nespočetných možností turistiky v okolí Kralického Snežníku a Pradědu, najvyššej moravskej hory, môžete priamo v stredisku Petříkov vyskúšať rôzne športové či zábavné aktivity ako je lukostreľba či najmä deťmi obľúbená letná bobová dráha.

Reštaurácie

Odporúčame odpočinúť si po lyžovaní v reštaurácii U orla alebo v niektorej z ďalších reštaurácií v stredisku.

Naplánuj si pobyt

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
35%
Červené zjazdovky
65%
Zjazdovky spolu
5
Najdlhšia zjazdovka
0.9 km
Zjazdný terén
3.7 km
Osvetlené
0.9 km
Zasnežovanie
3.7 km

Počet vlekov: 6

Lyžiarske vleky
6

Nadmorská výška

Údolie
780m
Vrchol
950m
Prevýšenie
170m

Dôležité dátumy

28 december, 202428. 12. 2024
Plánovaný štart sezóny
09 marec, 202509. 03. 2025
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
42
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.