Severné Alpy

Les Bottières Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 6mezi malými strediskami v regióne Európa
Č. 8mezi malými strediskami v regióne Savojsko
Všetky recenzie

Keď sa povie Les Bottieres, väčšine z vás to asi veľa nepovie. Malé lyžiarske stredisko je však súčasťou oveľa väčšej lyžiarskej oblasti, konkrétne Les Sybelles - a to už je pojem! So svojimi 310 km zjazdoviek ide o štvrtú najväčšiu francúzsku lyžiarsku oblasť, obľúbenú okrem francúzskych lyžiarov i mnohými návštevníkmi zo zahraničia. Áno, do Les Sybelles chodia aj Slováci!

Kde sa ubytovať: Rezort Les Bottieres sa nachádza v bezprostrednej blízkosti La Toussuire. A práve tam nájdete veľa ubytovacích príležitostí. Ďalšia možnosť, kde sa poobzerať po hoteli, je známe mesto Saint Jean de Maurienne nižšie v údolí.

Nenechajte si ujsť: V Les Bottieres sú lyžiarom k dispozícii tri lyžiarske vleky. Lyžiarske príležitosti sa rozširujú vďaka dvom sedačkovým lanovkám, ktoré vás pripravia na stranu La Toussuiere. Bottieres tak pokrýva tiež 55 kilometrov zjazdoviek, zväčšs klasifikovaných ako mierne (modré) alebo stredne náročné (červené). Čo do počtu, zjazdoviek je 36. A k tomu 21 lanoviek a vlekov.

Les Bottieres sa nachádza v 1300 metroch nad morom - najvyšším bodom je potom Grand Truc v 2209 m.n.m. V lyžiarskom stredisku sa nachádzajú tiež dobré neupravované hanky, vhodné aj pre začiatočníkov.

Zážitok: V Les Bottieres sa nachádza sánkarská dráha a stredisko je tiež dobrým východiskovým bodom pre priaznivcov skialpu. Vďaka dobrej polohe na okraji rozľahlej lyžiarskej oblasti sa ľahko dostanete z dosahu plných zjazdoviek a môžete pokojne objavovať ľudoprázdne svahy.

Vedeli ste, že: Pre Les Bottieres sú typické skvelé výhľady na centrálne Alpy: Z vrcholu Grand Truc môžete pozorovať najznámejšie francúzske hory.

Samotné mestečko Les Bottieres je malinké - ak však zoženiete ubytovanie priamo tu a uniknete tak zhonu a ruchu La Toussiere, môžete sa plne sústrediť na to, čo je v Les Bottieres najlepšie: Lyžovanie!

Naplánuj si lyžovačku

Les Bottières Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Nový sneh spolu

83cm
52cm
35cm
18cm
0cm
69cm
dec
54cm
jan
7cm
feb
0cm
mar
0cm
apr

Viac o lyžiarskom teréne

10%
Zelené zjazdovky
30%
Modré zjazdovky
60%
Červené zjazdovky
6
Zjazdovky spolu
10 km
Zjazdovky spolu
3 km
Najdlhší zjazd
10 km
Zjazdný terén
0.5 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 3

3
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1900m
Vrchol
620m
Prevýšenie
1280m
Údolie

Dôležité dátumy

18 december, 202118. 12. 2021

Štart sezóny

15 apríl, 202215. 04. 2022

Koniec sezóny

118

Dĺžka sezóny (dni)

118

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

46

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.