La Toussuire Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 10pre začiatočníkov v regióne Savojsko
Všetky recenzie

Stredisko

Stredisko La Toussuire je malé mesto v oblasti Sybelles v Alpách. Stredisko víta lyžiarov všetkých schopností a tiež je dobre prispôsobené pre rodiny s deťmi.

Lyžiarska oblasť Les Sybelles má 310 km prepojených tratí, ktoré ponúkajú fantastické 360 ° panoramatické výhľady a veľa slnka.

Všetci lyžiari sa môžu tešiť a zároveň zlepšovať svoju techniku v krásnej prírodnej scenérii a baviť sa s rodinou či priateľmi. Využite čo najviac z možnosti byť obklopený profesionálnymi horolezcami, lyžiarmi a snowboardistami alebo profitujte z nekonečného priestoru oblasti. Všetko tu je o objavovaní, vychutnajte si čerstvý sneh pri snowboardovaní alebo lyžovaní, ski tour, extrémne lyžovanie, lyžovanie v prašane, fun skiing, skialpinizmus alebo sa môžete tešiť z après ski na slnkom zaliatych terasách.

Lyžovanie v La Toussuire - zažite zábavu počas testovania snow parku v Ouillon, ktorý je prístupný z priesmyku Sybelles: 1 boarder cross, 8 modrých zjazdoviek, 6 červených a 6 čiernych v Arva Parku.

Je tu živo aj bez lyžovania! V La Toussuire si môžete zalietať vzduchom (paragliding, speed riding, súkromné lety malým lietadlom a trampolína), stať sa mašérom (oboznámenie sa so psími záprahmi, preskúmajte oblasť), vyskúšať snežné skútre a korčuľovanie, voľba je na vás!

A pre tých, pre ktorých je dovolenka synonymom relaxácie, je La Toussuire plný chuťoviek: Opaľovanie na horských terasách, leňošenie vo vírivke s nádherným výhľadom, nakupovanie na bielych zasnežených uliciach pre peších, ktoré sú plné života...

Pre deti je v La Toussuire pripravené centrum starostlivosti zvané La Ruche, rozdelené do niekoľkých sekcií podľa veku detí: denná starostlivosť je zabezpečená pre deti vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov, detský klub pre deti od 3 rokov. Deti tu môžu stráviť 1/2 dňa, deň alebo týždeň, s jedlom alebo bez jedla.

Miestne lyžiarske školy (ESF ESI) majú svoje vlastné snežné ihriská (Snowman, Piwi Piwi a Beaver Club), aby ukázali mladým radosť z lyžovania.

Večer sa zapojte do spievania tradičných piesní, sánkovania alebo lyžovania pod hviezdami. Zahrejte sa dobrou horúcou čokoládou alebo pohárikom miestneho savojského vína.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

160cm
100cm
67cm
34cm
7cm
7cm
nov
82cm
dec
133cm
jan
99cm
feb
55cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

11%
Zelené zjazdovky
44%
Modré zjazdovky
42%
Červené zjazdovky
4%
Čierne zjazdovky
42
Zjazdovky spolu
55 km
Zjazdovky spolu
5 km
Najdlhší zjazd
55 km
Zjazdný terén
0.5 km
Osvetlené
55 ha
Zasnežovanie
45 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 21

4
Expresné 6-sedačky
4
4-sedačky
13
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2620m
Vrchol
1520m
Prevýšenie
1100m
Údolie

Dôležité dátumy

17 december, 202217. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
14 apríl, 202314. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
118
Dĺžka sezóny (dni)
117
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
85
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.