Severné Alpy

Valloire Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 4pre pokročilých v regióne Francúzsko
Č. 3pre začiatočníkov v regióne Savojsko
Všetky recenzie

Valloire sa nachádza na úpätí slávneho Col du Galibier a Col du Telegraph. Vstupnou bránou do strediska je rovnomenná rázovitá obec, z ktorej môžete začať objavovať 85 kilometrov upravovaných zjazdoviek.

V dolných častiach zjazdových tratí sa nachádza niekoľko hotelov, apartmánov a chalúp, ktoré vytvárajú príjemne pokojné a očarujúce prostredie. Vo Valloire si skrátka ubytovanie vyberie každý, nech už má náročný vkus alebo hlboko do vrecka.

Skiareál Galibier - Thabor sa nachádza pod dvoma ikonickými vrcholmi, ktoré sa dvíhajú až na 3000 metrov nad morom. Lyžiarsky región spája strediská Valloire a Valmeinier.

Freestyle: Snowpark Lac de la Vieille ponúkne milovníkom freestylu U-rampu, skicrossovú trať, slopestyle a bezpečnejšiu stredovú zónu. Snowpark Valloire Snowpark je veľmi dobre hodnotený medzi špičkovými európskymi nezávislými časopisami. Pre začiatočníkov a mladších lyžiarov a snowboardistov vytvorili vo Valloire Easy Park, ktorý sa nachádza vedľa zjazdoviek troch masívov Galibier - Thabor a je tvorený skokmi, oblúkmi a railmi, ktoré sú ľahko prístupné pre všetkých.

V parku ARVA v hornej časti sedačkovej lanovky Sétaz 2 si môžu dobrodruhovia zlepšiť svoju vyhľadávaciu techniku obetí lavín.

Nuda je vo Valloire vylúčená! Či ste mladí alebo starí, nech máte chuť na čokoľvek, tu sa pre vás vždy niečo nájde. Zábavu poskytujú kiná, zimný štadión aj rôzne súťaže na ľade i snehu. Smäd zaženiete v niektorej z kaviarní, barov a nočných klubov! Po dni strávenom na čerstvom vzduchu ste určite ostali hladní - k dispozícii je množstvo skutočne príjemných reštaurácií a hostincov.

Valloire vás víta s otvorenou náručou, či už ste prišli s rodinou alebo s priateľmi. Užite si nezabudnuteľnú dovolenku a nezabudnite vyskúšať miestne špeciality.

Viac o lyžiarskom teréne

20%
Zelené zjazdovky
33%
Modré zjazdovky
37%
Červené zjazdovky
11%
Čierne zjazdovky
89
Zjazdovky spolu
160 km
Zjazdovky spolu
12 km
Najdlhší zjazd
160 km
Zjazdný terén
36 ha
Zasnežovanie
98 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 29

2
Kabínkové lanovky
7
Expresné 6-sedačky
4
Expresné 4-sedačky
6
4-sedačky
10
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2750m
Vrchol
1320m
Prevýšenie
1430m
Údolie

Dôležité dátumy

18 december, 202118. 12. 2021

Štart sezóny

17 apríl, 202217. 04. 2022

Koniec sezóny

131

Dĺžka sezóny (dni)

125

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

85

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.