Les Karellis Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 1pre rodiny v regióne Francúzsko
Č. 1pre rodiny v regióne Savojsko
Všetky recenzie

Savojské lyžiarske stredisko Les Karellis sa nachádza uprostred údolia Maurienne. Je to kľúčová oblasť zimných športov, hrdá na ľahkú dostupnosť a výbornú polohu. Jednotlivé rekreačné zariadenia i hotely sú veľmi dobre popísané a dajú sa ľahko nájsť.

Vedeli ste, že: Pre ešte väčšie pohodlie návštevníkov je každá z rezidencií v Les Karellis situovaná v spodnej časti zjazdovky.

Sneh sa v Les Karellis, predovšetkým na severnej až severovýchodnej strane tejto lyžiarskej oblasti, drží od začiatku decembra do konca apríla. Lyžiarom je k dispozícii viac ako 60 km vyznačených zjazdoviek všetkých úrovní náročnosti, snowparky, bordercross kurzy a zimná záhrada pre deti. Bežkári ocenia 30 km voľne prístupných bežeckých trás, vedúcich okolo jazera Pramol alebo cez obec Albanne. Nechýba tu ani sánkarskej trasy.

Zážitok: Doprajte si zážitok z nevšednej jazdy vlakom - vlakom ťahaným na ratraku!

Tip pre nelyžiarov: Vyberte sa obdivovať prekrásne prírodné scenérie v okolí obce, použite sedačkové lanovky "Vinouve" alebo "Plan du Four", ktoré vás dopravia k 10 km turistických trás, ktoré môžete absolvovať na snežniciach, alebo aj v bežnej teplej zimnej obuvi.

Kde sa ubytovať: Pokiaľ ide o ubytovanie, Les Karellis sa skladá zo siedmich rôznych turistických dedín. Tieto sa nachádzajú v blízkosti alebo priamo vedľa zjazdoviek či rôznych lyžiarskych vlekov. Atraktívnu dovolenku si užijete v praktických apartmánoch s plnou penziou, polpenziou či s vlastnou stravou. K službám ubytovateľov obvykle patrí aj požičovňa lyží či voľný skipas, všetko v cene ubytovania.

Naplánuj si lyžovačku

Les Karellis Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

21%
Zelené zjazdovky
21%
Modré zjazdovky
43%
Červené zjazdovky
14%
Čierne zjazdovky
28
Zjazdovky spolu
60 km
Zjazdovky spolu
9 km
Najdlhší zjazd
60 km
Zjazdný terén
530 ha
Zjazdný terén

Počet vlekov: 16

0
Kabínkové lanovky
0
Expresné 8-sedačky
1
Expresné 6-sedačky
1
Expresné 4-sedačky
3
4-sedačky
0
3-sedačky
1
2-sedačky
10
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2520m
Vrchol
920m
Prevýšenie
1600m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.