Kysuce

Snowparadise Veľká Rača Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 5pre rodiny v regióne Európa
Č. 1v pomere kvality a ceny v regióne Slovensko
Č. 1pre expertov v regióne Kysuce
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica patrí k najväčším skiareálom na Slovensku. Nachádza sa na severe Slovenska v Kysuckých Beskydoch, 36 km severne od Žiliny.

► Dobre vedieť

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica je stredisko vhodné pre všetky typy lyžiarov, od začiatočníkov cez rekreačných a mierne pokročilých lyžiarov až po lyžiarskych expertov. Tunajšie zjazdovky sa zbiehajú z hrebeňa do troch rôznych, navzájom prepojených dolín. Lyžuje sa v lokalitách Dedovka, Marguška a Lalíky na viac ako 14 kilometroch zjazdoviek. 

Stredisko poskytuje komplexné služby v podobe lyžiarskej školy a škôlky, servisu, požičovne lyží a snowboardov, či predajne športových potrieb. Pri pokladniach na Dedovke nájdete úschovné skrinky.

► Pre rodiny s deťmi

Deti do 10 rokov lyžujú v Snowparadise zdarma. Stredisko takisto ponúka rodinné skipasy vo viacerých variantoch. 

V údolnej časti lokality Dedovka sa nachádza ohradený detský park, určený pre deti a začiatočníkov, kde pôsobí profesionálna lyžiarska škola.

Obľúbenou nelyžiarskou atrakciou v Snowparadise je celoročne otvorená bobová dráha, situovaná pod vrcholovou stanicou sedačkoej lanovky na Dedovke.

► Tipy na ubytovanie v Oščadnici a okolí

V okolí strediska je návštevníkom k dispozícii široká škála ubytovacích zariadení, ktoré spĺňajú kritériá pohodovej dovolenky. V obci nájdete hotely aj penzióny vybavené detskými atrakciami, priváty aj horské chaty. Najbližšie k stredisku sa v lokalite Dedovka nachádza hotel Marlen, moderná drevená novostavba.

Náš tip: Cenovo sa oplatí nájsť si ubytovanie troška ďalej od zjazdoviek, no stále v obci Oščadnica. Vďaka skibusu, ktorý do strediska premáva od samého začiatku dediny sa tak na svahy dostanete pohodlne a bez starostí s parkovaním na preplnených parkoviskách strediska.

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Snowparadise Veľká Rača - Oščadnica.

Naplánuj si lyžovačku

Snowparadise Veľká Rača Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

44%
Modré zjazdovky
50%
Červené zjazdovky
6%
Čierne zjazdovky
16
Zjazdovky spolu
12.8 km
Zjazdovky spolu
1.3 km
Najdlhší zjazd
12.8 km
Zjazdný terén
2.2 km
Osvetlené
8.6 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 6

1
Kabínkové lanovky
2
4-sedačky
3
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1050m
Vrchol
410m
Prevýšenie
640m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.