Kysuce, Snowparadise Veľká Rača
Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 1v pomere kvality a ceny v regióne Slovensko
Č. 1v Après Ski v regióne Kysuce
Všetky recenzie

Prehľad

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica patrí k najväčším skiareálom na Slovensku. Nachádza sa na severe Slovenska v Kysuckých Beskydoch, 36 km severne od Žiliny.

► Dobre vedieť

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica je stredisko vhodné pre všetky typy lyžiarov, od začiatočníkov cez rekreačných a mierne pokročilých lyžiarov až po lyžiarskych expertov. Tunajšie zjazdovky sa zbiehajú z hrebeňa do troch rôznych, navzájom prepojených dolín. Lyžuje sa v lokalitách Dedovka, Marguška a Lalíky na viac ako 14 kilometroch zjazdoviek. 

Stredisko poskytuje komplexné služby v podobe lyžiarskej školy a škôlky, servisu, požičovne lyží a snowboardov, či predajne športových potrieb. Pri pokladniach na Dedovke nájdete úschovné skrinky.

► Pre rodiny s deťmi

Deti do 10 rokov lyžujú v Snowparadise zdarma. Stredisko takisto ponúka rodinné skipasy vo viacerých variantoch. 

V údolnej časti lokality Dedovka sa nachádza ohradený detský park, určený pre deti a začiatočníkov, kde pôsobí profesionálna lyžiarska škola.

Obľúbenou nelyžiarskou atrakciou v Snowparadise je celoročne otvorená bobová dráha, situovaná pod vrcholovou stanicou sedačkoej lanovky na Dedovke.

► Tipy na ubytovanie v Oščadnici a okolí

V okolí strediska je návštevníkom k dispozícii široká škála ubytovacích zariadení, ktoré spĺňajú kritériá pohodovej dovolenky. V obci nájdete hotely aj penzióny vybavené detskými atrakciami, priváty aj horské chaty. Najbližšie k stredisku sa v lokalite Dedovka nachádza hotel Marlen, moderná drevená novostavba.

Náš tip: Cenovo sa oplatí nájsť si ubytovanie troška ďalej od zjazdoviek, no stále v obci Oščadnica. Vďaka skibusu, ktorý do strediska premáva od samého začiatku dediny sa tak na svahy dostanete pohodlne a bez starostí s parkovaním na preplnených parkoviskách strediska.

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Snowparadise Veľká Rača - Oščadnica.

Naše tipy

Naše tipy pre váš pobyt v Oščadnici

► Nenechajte si ujsť v Snowparadise

Večerné lyžovanie: Na Veľkej Rači sú osvetlené zjazdovky Košariská I. a II. na Dedovke, s celkovou dĺžkou 2700 m. Večerné lyžovanie je počas hlavnej sezóny denne okrom nedele.

Bobová dráha: Atrakciou pre každého je v Snowparadise bobová dráha so zaujímavou dĺžkou 1300 metrov a maximálnou dosiahnuteľnou rýchlosťou 40 km/h. Na trati je 15 zákrut, 1 rondel a 12 skokov. Dráha je prevádzkovaná celoročne, štart dráhy je pri hornej stanici lanovky Dedovka.

Wellness: Priamo v stredisku služby wellness nenájdete, ale v hoteli Marlene na ceste medzi centrom Oščadnice a Dedovkou (2,5 km od strediska) je k dispozícii bazén s protiprúdom, detský bazén, vírivá vaňa a sauna za cenu 5 € / vstup.

Štatistika prelyžovaných kilometrov: Zapíšte si číslo svojho skipasu a pozrite si neskôr štatistiku prelyžovaných kilometrov prostredníctvom webstránky skiline.cc..

► Výhodný nákup skipasov cez internet

Skipasy je možné zakúpiť aj elektronicky prostredníctvom e-shopu na webových stránkach strediska. Ceny takto zakúpených skipasov sú oproti bežným cenám výhodnejšie (v prípade jednodenného skipasu je úspora 1 €). V ponuke skipasov sa nachádzajú aj kombinované lístky na lanovku aj bobovú dráhu.

Okrem klasických skipasov stredisko ponúka možnosť kúpiť zvýhodnené rodinné skipasy.

► Významné podujatia počas zimnej sezóny

- Silvestrovský výstup na Veľkú Raču: Tradičný poldňový turistický výšľap v posledný deň roku, kedy sa účastníci výstupu stratnú pri výstupnej stanici lanovky Dedovka a cez Margušku pokračujú po hrebeni až k vrcholu Veľkej Rače

- Silvestrovská párty na snehu: Oslava príchodu nového roka spojená s večerným lyžovaním a polnočným ohňostrojom 

- Súťaž vo varení kapustnice: Netradičné varenie kapustnice v nadmorskej výške 974 m, kde všetky jedlá chutia lepšie - a kapustnica najviac! (vždy vo februári)

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

86cm
54cm
36cm
18cm
11cm
71cm
nov
36cm
dec
58cm
jan
30cm
feb
11cm
mar
29cm
apr

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
44%
Červené zjazdovky
50%
Čierne zjazdovky
6%
Zjazdovky spolu
16
Najdlhšia zjazdovka
1.3 km
Zjazdný terén
12.8 km
Osvetlené
2.2 km
Zasnežovanie
8.6 km

Počet vlekov: 6

Kabínkové lanovky
1
4-sedačky
2
Lyžiarske vleky
3

Nadmorská výška

Údolie
640m
Vrchol
1050m
Prevýšenie
410m

Dôležité dátumy

14 december, 202414. 12. 2024
Plánovaný štart sezóny
30 marec, 202530. 03. 2025
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.