Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Slovensko - Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská | Ktoré sú najobľúbenejšie strediská?

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne Slovensko vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Naplánuj si pobyt

Strediská - Slovensko FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie na Slovensku

Slovensko má pre lyžiarov viac ako sto lyžiarskych stredísk a takmer 500 lanoviek a vlekov. Na OnTheSnow nájdete najväčšiu a najaktuálnejšiu databázu slovenských lyžiarskych stredísk, ktorá zahŕňa všetky rezorty s lanovkami, všetky strediská s vlekmi dlhými aspoň 750 metrov aj mnohé menšie lokality. K hlavným lyžiarskych oblastiam patria Vysoké a Nízke Tatry.

Vysoké Tatry sú známe pre svoju zaručenú snehovú pokrývku a tiež pre svoje vysoké vrcholy. Ide o najvyššie slovenské pohorie, rozkladajúce sa z väčšej časti na slovenskej a z menšej časti an poľskej strane. Mnohé slovenské strediská sa však nachádzajú v nižšej nadmorskej výške (často len medzi 500 a 800 metrami nad morom), a tak nemôžu vždy zaručiť dostatok prírodného snehu. Všetky lanovkové strediská na Slovensku však majú vybudované technické zasnežovanie. Môžu tak zaručiť lyžovanie počas väčšej časti sezóny bez prerušenia. Lanovkové strediska poskytujú komplexné služby od požičovní, servisov a lyžiarskych škôl až po gastronomické služby a sprivodné aktivity.

Na Slovensku sa ďalej nachádza veľa lyžiarskych stredísk vybavených výhradne lyžiarskymi vlekmi. Tieto lokality poskytujú kvalitnú lyžovačku pre rôzne typy lyžiarov a snowboardistov vrátane pokročilých. Majú veľký potenciál osloviť vďaka parametrom svahov tak lyžiarov v rámci regiónu, ako aj lyžiarskych nadšencov - cestovateľov, a vďaka nižšej cene skipasov tiež záujemcov s limitovaným rozpočtom. Dostupnosť doplnkových služieb v týchto strediskách je vhodné si vopred overiť. Aj väčšina menších stredísk už má vybudované technické zasnežovanie, stále však jestvuje existuje zopár lokalít, kde sa lyžuje výhradne na prírodnom snehu.

Na Slovensku okrem slovenských lyžiarov s obľubou lyžujú aj Česi, Poliaci, Maďari, Rusi či Ukrajinci. Hornatá slovenská krajina sa podobne ako rakúske Alpy môže pýšiť bujnými borovicovými lesmi. V zimnej sezóne 2020/21 prevádzkuje na Slovensku 27 lyžiarskych stredísk aspoň jednu lanovku, z toho 14 stredísk má minimálne jednu lanovku expresného typu (expresné lanovky majú dvojnásobnú rýchlosť 18 km/h oproti bežným lanovkám s 9 km/h).

►Vedeli ste (o slovenských lyžiarskych strediskách) ?

♦ Ktoré slovenské lyžiarske stredisko je najväčšie?

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku je Jasná Nízke Tatry s 44 kilometrami zjazdoviek. V Jasnej nájdete tiež najdlhšiu kabínkovú lanovku na Slovensku – funitel z Priehyby na Chopok – s šikmou trasou dlhou 2130 m. Celkom logicky je teda Jasná aj najdrahším strediskom v krajine.

♦ Ktoré slovenské stredisko je najvyššie položené?

Najvyššie položeným slovenským strediskom je Tatranská Lomnica (2196 m), následuje Jasná (2003 m) a Štrbské Pleso (1814 m).

♦ Ktoré slovenské strediská majú rekordné zjazdovky?

Podľa vlastných meraní OnTheSnow sme zaznamenali najstrmšiu zjazdovku vo Vrátnej pri vleku v Oštiepkovej mulde (sklon 41%) a najdlhšiu zjazdovku v Tatranskej Lomnici z Lomnického sedla (5500 m), tá má zároveň najväčšie prevýšenie (1308 m).

♦ V ktorom stredisku nájdete zároveň aj aquapark?

Oravice sú jediné stredisko na Slovensku s termálnym aquaparkom priamo pod zjazdovkou. Stredisko navyše ponúka kombinovaný ski- a aquapas.

♦ Kde sa nachádza najväčší detský park?

Najväčší detský park je súčasťou strediska PARK SNOW Donovaly. Donovaly pritom majú čo ponúknuť tak lyžiarom začiatočníkom, ako aj priaznivcom adrenalínu.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.