Orava

Roháče Spálená Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 5pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 3v pomere kvality a ceny v regióne Slovensko
Č. 1v kvalite zjazdoviek v regióne Vysoké Tatry
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Roháče Spálená

Lyžiarsky areál Roháče Spálená sa nachádza v osade Zverovka v Západných Tatrách a je vzdialený 9 km východne od obce Zuberec. Skicentrum patrí k strediskám s najdlhšou lyžiarskou sezónou a najväčším množstvom snehu až do neskorej jari.

► Dobre vedieť

Lyžiarske zjazdovky sú vhodné pre náročných ako aj začínajúcich lyžiarov a rodinnú lyžovačku. Stredisko je vybavené expresnou 6-sedačkou (dĺžka 1960 m, prevýšenie 461 m), 4-sedačkou (dĺžka 1490 m, prevýšenie 394 m) a tromi lyžiarskymi vlekmi. Celková dĺžka zjazdoviek je 5,7 km. Dva okruhy v celkovej dĺžke 11,3 km ponúkajú príležitosti pre milovníkov bežeckého lyžovania.

► Služby v stredisku

V stredisku je v prevádzke servis a požičovňa lyží, samoobslužná reštaurácia a dva bufety s vonkajšími terasami, lyžiarska aj snowboardingová škola. Pre náročných je k dispozícii alpinistická free zóna a novovybudovaný snowpark. Okrem časových lyžiarskych lístkov sú na Roháčoch v predaji aj lístky bodové. V stredisku je možné platiť platobnými kartami. Parkovisko je bezplatné.

► Ako sa dostať do strediska

Počas zimnej sezóny premáva do strediska bezplatný skibus z obcí Habovka a Zuberec. V prípade, že do strediska zamierite autom, v obci Zuberec pri kostole treba odbočiť na ulicu Roháčska a pokračovať asi 9 km po hlavnej ceste až do Roháčov. 

► Tipy na ubytovanie v Roháčoch a okolí

Priamo v stredisku sa nachádza turistická ubytovňa a taktiež hotel Tatrawest, ktorý ponúka zaujímavé pobytové balíky so skipasom v cene.

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Roháče Spálená.

 

Naplánuj si lyžovačku

Roháče Spálená Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

16%
Modré zjazdovky
60%
Červené zjazdovky
24%
Čierne zjazdovky
8
Zjazdovky spolu
7 km
Zjazdovky spolu
1.6 km
Najdlhší zjazd
7 km
Zjazdný terén
5.7 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 5

1
Expresné 6-sedačky
1
4-sedačky
3
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1454m
Vrchol
424m
Prevýšenie
1030m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.