Orava

Skipark Oravice Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre rodiny v regióne Európa
Č. 4v pomere kvality a ceny v regióne Slovensko
Č. 3v pomere kvality a ceny v regióne Orava
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Meander Skipark Oravice

Ski Oravice sú jedno z mála lyžiarskych stredísk v strednej Európe so ski-in ski-out termálnym aquaparkom. Lyžiarsky areál bol otvorený v roku 2006. Stredisko sa nachádza pri ceste III. triedy Vitanová – Zuberec, neďaleko slovensko-poľskej štátnej hranice. Vzdialenosť Oravíc od Dolného Kubína je 47 km a od Liptovského Mikuláša 46 km.

Základňa strediska leží v nadmorskej výške 785 m. Zjazdovky sú situované na juhozápadných svahoch vrcholu Krúpová, odkiaľ je vynikajúci výhľad na Skorušinské vrchy a Západné Tatry.

► Rodiny s deťmi

Ohradený detský park nájdete v dolnej časti strediska pri parkovisku. Je vybavený krátkym lyžiarskym vlekom, pôsobí tu lyžiarska škola.

► Služby v stredisku

Súčasťou areálu je skiservis, požičovňa lyží a už spomínaná lyžiarska škola pôsobiaci v dolnej časti strediska v ohradenom detskom parku.

► Tipy na občerstvenie

V areáli strediska sú dve reštaurácie so širokou ponukou tradičných slovenských a poľských jedál: Thermal v priestoroch Thermal parku a Ski pri dojazde zjazdoviek. Ponuku občerstvenia uzatvára bufet Bobrovec priamo na svahu.

► Z lyží rovno do bazéna

Pri dojazde zjazdoviek sa nachádza geotermálny Aquapark Oravice so 7 bazénmi otvorenými celoročne. 

► Výhodné kombinované skipasy

Stredisko ponúka okrem bežných časových a bodových skipasov tiež výhodné rodinné varianty 2+1 a 2+2, k dostaniu aj ako kombinovaný celodenný skipas+aquapas s celodenným vstupom do aquaparku.

► Tipy na ubytovanie v Skiparku Oravice

Hotel Thermal, ktorý je súčasťou strediska, ponúka ubytovanie v dvojlôžkových izbách s pristielkou. Odporúčame výhodné rodinné balíky, v ktorých cene sú okrem ubytovania aj raňajky a celodenný skipas+aquapas.

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Skipark Oravice.

Naplánuj si lyžovačku

Skipark Oravice Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

2%
Zelené zjazdovky
68%
Modré zjazdovky
30%
Červené zjazdovky
7
Zjazdovky spolu
9.3 km
Zjazdovky spolu
1.9 km
Najdlhší zjazd
9.3 km
Zjazdný terén
1.7 km
Osvetlené
7.5 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 3

1
Expresné 4-sedačky
2
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1055m
Vrchol
270m
Prevýšenie
785m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.