Zakopane - Kasprowy Wierch Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 1v pomere kvality a ceny v regióne Poľsko
Č. 1pre expertov v regióne Malopoľsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Kasprowy wierch

Skiareál Kasprowy Wierch je najvyššie položené lyžiarske stredisko na poľskej strane Vysokých Tatier. Je vyhľadávané najmä skúsenými lyžiarmi a snowboardistami. Lyžuje sa tu výhradne na prírodnom snehu.

Stredisko leží 5 km južne od centra Zakopaného v časti Kuźnice, odkiaľ premáva visutá kabínová lanovka na medzistanicu Myślenickie Turnie a odtiaľ na Kasprov vrch. Kasprov vrch je situovaný priamo na slovensko-poľskej štátnej hranici v nadmorskej výške 1987 metrov. Horná stanica lanovky sa nachádza vo výške 1960 m.n.m. Celková dĺžka lanovky je takmer 4300 m a prevýšenie 930 m.

► Služby v stredisku

Priamo v budove hornej stanice sa nachádza bar, reštaurácia, požičovňa, servis a lyžiarska škola.

► Dobre vedieť

Pri štvrťhodinovej jazde 2-sedačkou v Goryczkowej kotline dosť často fúka mrazivý vietor, nepodceňujte vhodné oblečenie!

► Ako sa vyhnúť čakaniu

Visutá lanovka na Kasprov vrch má kapacitu 360 osôb za hodinu, čo je kompromis medzi prevádzkovateľom strediska a ochranárskymi združeniami. Vzhľadom na nízku kapacitu sa tu môžu v zimnej sezóne tvoriť veľké rady. Riešením je prísť do strediska hneď ráno, najlepšie ešte pred otvorením v 7.30. Druhá možnosť je modernejšia a pohodlnejšia - rezervovať si lístok vopred cez internet.

Lyžiarsky terén

Lyžiarske možnosti Kasprowy wierch

► Zjazdovky na Kasprovom vrchu

Visutá lanovka sprístupňuje dve ťažké - čierne - zjazdovky v kotlinách Gąsienicowa a Goryczkowa. Kratšia z nich je v kotline Gąsienicowa (dĺžka 1500 m a prevýšenie 352 m), obsluhuje ju 4-sedačka. Dlhšia je v kotline Goryczkowa (dĺžka 2200 m a prevýšenie 602 m), obsluhuje ju 2-sedačka. 

Zjazdovky z oboch kotlín umožňujú návrat do údolnej stanice Kuźnice. Zjazd z kotliny Gąsienicowa vedie po lyžiarskej ceste a je dlhý 8 km. Zjazd z kotliny Goryczkowa (cca 4 km) vedie lesom po úzkej upravovanej trati s plošším profilom. Lesný úsek je strojovo upravovaný.

Okrem zjazdoviek sa po úbočiach Kasprovho vrchu stáča niekoľko ďalších lyžiarskych ciest, vhodných aj pre skialpové výstupy.

► Možnosti pre rekreačných lyžiarov a rodiny v Zakopanom

V meste Zakopané nájdete tri väčšie lyžiarske strediská. Okrem Kasprovho vrchu je to Polana Szymoszkowa, areál vhodný pre rodiny s deťmi a stredne pokročilých lyžiarov, a Harenda, kde sú strmé zjazdovky pre skúsených lyžiarov a malá zóna pre začiatočníkov.

Naše tipy

Krupówki: nákupy, reštaurácie, bary

Legendárny nákupný bulvár v Zakopanom je plný luxusných butikov ale i „mainstreamových“ značiek, ktoré poznáte z veľkých nákupných centier. Nechýba množstvo stánkov so suvenírmi a miestnymi špecialitami. Príjemne si tu tiež posedíte v reštauráciách a baroch.

 

Tatranské múzeum v Zakopanom

Hlavnú budovu Tatranského múzea v Zakopanom nájdete na ulici Krupówki č. 10. Stálymi expozíciami v múzeu sú história, etnografia a príroda regiónu poľských Tatier. Múzeum je otvorené od stredy do soboty 9.00-17.00 a v nedeľu 9.00-15.00. Vstup stojí 7 zlotých (cca 1,80 eur).

 

Aquapark Zakopane

Jediný vodný park v Zakopanom. Ponúka tri bazény s termálnou vodou, päť tobogánov a saunový svet. Bazény sú otvorené denne od 9.00 do 22.00. 

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

73cm
46cm
31cm
16cm
1cm
13cm
nov
47cm
dec
50cm
jan
61cm
feb
35cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

23%
Modré zjazdovky
57%
Červené zjazdovky
20%
Čierne zjazdovky
4
Zjazdovky spolu
15 km
Zjazdovky spolu
5.8 km
Najdlhší zjazd
15 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 3

1
Kabínkové lanovky
1
4-sedačky
1
2-sedačky

Nadmorská výška

1987m
Vrchol
973m
Prevýšenie
1014m
Údolie

Dôležité dátumy

24 december, 202224. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
07 máj, 202307. 05. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.