Zakopane - Polana Szymoszkowa Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 5snowpark v regióne Poľsko
Č. 4snowpark v regióne Malopoľsko
Všetky recenzie

Stredisko

Polana Szymoszkowa je rodinné lyžiarske stredisko v Zakopanom, ideálne pre začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov. Moderné technické vybavenie.

V Zakopanom sú tri väčšie lyžiarske strediská. Okrem Polany Szymoszkovej je to Kasprov vrch, kde sú najvyššie položené zjazdovky v Poľsku vhodné pre pokročilých lyžiarov, a Harenda, kde sú tiež strmé zjazdovky pre skúsených lyžiarov, ale i malá zóna pre začiatočníkov.

Polana Szymoszkowa je dobrou alternatívou aj pre pokročilých v tom prípade, že kvôli nepriaznivému počasiu nepremáva Kasprov vrch.

Zjazdovky v areáli strediska Polana Szymoszkowa vedú popri trase hlavnej lanovky – expresnej 6-sedačky s dĺžkou 1300 m a prevýšením 260 m. Ďalej je v stredisku ešte krátka 4-sedačka. Zjazdové terény sú južne orientované a z ich vrcholu je vynikajúci výhľad na Vysoké Tatry.

Súčasťou areálu je požičovňa lyží, snowboardov a sánok, servis lyží a snowboardov, lyžiarska škola.

Kids park Szymoszkowa

Uzavretý detský park s posuvným pásom Kids park Szymoszkowa je tým správnym miestom v Zakopanom na výučbu lyžovania a snowboardingu detí od 4 do 12 rokov. Deti sú rozdelené do skupín, alebo majú k dispozícii inštruktorov individuálne. Výučba prebieha krok za krokom a pri maximálnej bezpečnosti.

Tradičné jedlo

Pri dolnej stanici lanoviek sa nachádza tradičná reštaurácia Karczma Regionalna Szymoszkowa. Z miestnych špecialít odporúčame podhalanský oštiepok s brusnicami, šťavnaté bravčové koleno v pivnej omáčke alebo goralskú kyslú polievku s rebrom.

V blízkosti hornej stanice je panoramatická reštaurácia Karczma widokowa Pająkówka a après-ski bar.

Naše tipy

Krupówki: nákupy, reštaurácie, bary

Legendárny nákupný bulvár v Zakopanom je plný luxusných butikov ale i „mainstreamových“ značiek, ktoré poznáte z veľkých nákupných centier. Nechýba množstvo stánkov so suvenírmi a miestnymi špecialitami. Príjemne si tu tiež posedíte v reštauráciách a baroch.

 

Tatranské múzeum v Zakopanom

Hlavnú budovu Tatranského múzea v Zakopanom nájdete na ulici Krupówki č. 10. Stálymi expozíciami v múzeu sú história, etnografia a príroda regiónu poľských Tatier. Múzeum je otvorené od stredy do soboty 9.00-17.00 a v nedeľu 9.00-15.00. Vstup stojí 7 zlotých (cca 1,80 eur).

 

Aquapark Zakopane

Jediný vodný park v Zakopanom. Ponúka tri bazény s termálnou vodou, päť tobogánov a saunový svet. Bazény sú otvorené denne od 9.00 do 22.00. Trojhodinový vstup stojí 44 zlotých (cca 11 eur). Aquapark sa nachádza pri železničnej stanici, na ulici Jagiellońska č. 31, len 15 minút pešo od ulice Krupówki.

 

Bežecké trasy

Tesne pred Kuźnicami, v miestnej časti Wielka Krokiew, kde je najväčší skokanský mostík v Poľsku (K-120) a niekoľko menších mostíkov, nájdete bežecké trate o dĺžke 3 a 5 km. Trate sú upravované pre klasický aj bežecký štýl, patria pod správu COS Zakopane.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

63cm
39cm
26cm
13cm
7cm
7cm
nov
30cm
dec
52cm
jan
47cm
feb
23cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

40%
Modré zjazdovky
60%
Červené zjazdovky
2
Zjazdovky spolu
1.8 km
Zjazdovky spolu
1.4 km
Najdlhší zjazd
1.8 km
Zjazdný terén
1.8 km
Osvetlené
1.8 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 3

1
Expresné 6-sedačky
1
4-sedačky
1
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1123m
Vrchol
261m
Prevýšenie
862m
Údolie

Dôležité dátumy

17 december, 202217. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
26 marec, 202326. 03. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.