Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Poľsko - Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská | Ktoré sú najobľúbenejšie strediská?

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne Poľsko vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Naplánuj si pobyt

Strediská - Poľsko FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie v PoľskuPoľsko nie je pre slovenských lyžiarov veľmi známou destináciou. Poliaci však v uplynulých rokoch výrazne modernizovali a rozširovali svoje strediská. Niektoré z nich pozdvihli na veľmi vysokú úroveň, čoho dôkazom je nárast počtu zahraničných turistov, predovšetkým z Ruska, Ukrajiny a pobaltských krajín.Vedeli ste o poľských lyžiarskych strediskách?

♦ Ktorý je najväčší poľský skiareál

Najväčšie lyžiarske stredisko v Poľsku podľa počtu lanoviek je Białka Tatrzańska – Kotelnica, kde je 7 sedačkových lanoviek. Kotelnica je unikátom v stredoeurópskom meradle, nakoľko ide o lyžiarske stredisko s rozsiahlym termálnym aquaparkom priamo pri zjazdovke, ktoré navyše poskytuje výhľad na Vysoké Tatry.

♦ Ktoré je najvyššie položené poľské stredisko

Najvyššie položené stredisko v Poľsku je Kasprowy wierch. Zjazdovky tu kulminujú v nadmorskej výške 1960 metrov. Kasprov vrch je tiež skiareálom s najväčším prevýšením zjazdoviek (930 m), nasleduje Korbielów-Pilsko (792 m) a Szczyrk - Skrzyczne COS (710 m).Zakopané</>b je tiež hlavným turistickým centrom poľských Tatier. Počas celého roka sem prúdi množstvo turistov za športom, relaxáciou či za nákupmi. Legendárny nákupný bulvár Krupówki nájdete neďaleko zjazdoviek v centre mesta.

♦ Ktoré stredisko sa zameriava na rodiny s malými deťmi

Zieleniec v Orlických horách sa sústredí na klientelu z radov rodičoov s deťmi. A okrem iného nesie aj poľské prvenstvo v počte prepravných zariadení: Lyžiarom totižto ponúka 23 vlekov a 7 lanoviek na jeden skipas.

♦ Kde si zalyžujete za dynamické ceny?

Najväčší skiareál v Sliezskych Beskydoch, Szczyrk Mountain Resorts je stredisko, ktoré začalo po prechode pod správu slovenského vlastníka TMR významne modernizovať dopravné zariadenia, prepájať jednotlivé lyžiarske terény a vylepšovať služby pre návštevníkov, vrátane spustenia online predaja skipasov za dynamické ceny prostrecníctvom portálu GOPASS. Szczyrk je vďaka dobrej dostupnosti vďačným cieľom slovenských lyžiarov.Lyžiarske možnosti v PoľskuV Poľsku nájdete približne 50 moderných lyžiarskych stredísk so 4-sedačkovými lanovkami. Na OnTheSnow predstavujeme všetky poľské lyžiarske strediská s 3-sedačkami, 4-sedačkami, 6-sedačkami a kabínkovými lanovkami.Veľká väčšina lyžiarskych stredísk v Poľsku je sústredená vo Vysokých Tatrách, Pieninách, Ľubovnianskej vrchovine, Sliezskych Beskydoch, Králickom Snežníku, Orlických horách a Krkonošiach.Slovenských lyžiarov stretnete vo vyššej miere v prihraničných strediskách Jurgów – Hawrań vo Vysokých Tatrách a Krynica – Jaworzyna Krynicka v Ľubovnianskej vrchovine.Najpopulárnejšou domácou lyžiarskou oblasťou pre poľských lyžiarov sú Vysoké Tatry. Nasledujú Sliezske Beskydy s obcami Ščyrk (Szczyrk), Ustroń, Wisła a Istebna.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.