Sliezsko

Ustroń - Czantoria Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 8pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 4snowpark v regióne Poľsko
Č. 1pre pokročilých v regióne Sliezsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Czantoria

Stredne veľké stredisko Czantoria, vhodné pre lyžiarov a snowboardistov rôznych úrovní, sa nachádza v obci Ustroń a je súčasťou populárnej poľskej lyžiarskej oblasti v pohorí Sliezske Beskydy. V rámci trojuholníka vymedzeného obcami Szczyrk, Ustroń a Istebna ležia desiatky malých aj väčších ski areálov. Ubytovacie kapacity v tejto oblasti presahujú 6000 lôžok. Narodil sa tu známy poľský skokan na lyžiach Adam Małysz. V obci Wisła je po ňom pomenovaný 134 metrov vysoký skokanský mostík.

► Dobre vedieť

Hlavným dopravným zariadením v areáli strediska Ustroń – Czantoria je expresná 4-sedačka s dĺžkou 1640 metrov a prevýšením 462 metrov. Lanovka obsluhuje dve zjazdovky:

Červená (na mapke označená ako č. 1) má dĺžku 1900 m a je vhodná pre skúsenejších lyžiarov a snowboardistov. Prvých 200 metrov vedie cez širokú poľanu, potom sa zjazdovka ponorí do lesa. Vďaka viacerým terénnym úpravám je zjazdovka sprístupnená širšej verejnosti.

Modrá (na mapke označená ako č. 2) má dĺžku 2600 m a je vhodná aj pre menej zdatných športovcov, lyžuje sa tu len na prírodnom snehu. Trasa začína opäť na širokej poľane, cez ktorú vedie 600 metrov, následne pokračuje dlhším lesným traverzom a končí pri dolnej stanici 4-sedačky.

Dojazd Červenej zjazdovky v dĺžke 340 metrov je osvetlený pre potreby večerného lyžovania (pri dojazde je samostatný lyžiarsky vlek).

Vrcholom strediska je vrch Czantoria vo výške 995 m.n.m. Tam sa nachádza rozhľadňa, z ktorej majú návštevníci výhľad od Sudetov na západe až po Tatry na východe. Pri stúpaní na rozhľadňu je potrebné prekonať 118 schodov. 

 

► Služby v stredisku

Pri dolnej stanici je k dispozícii požičovňa, servis, testovacie centrum značiek Völkl, Head a Rossignol, predajňa športového vybavenia a lyžiarska a snowboardová škola. Parkovisko má kapacitu 700 parkovacích miest. 

► Detský park

V dolnej časti strediska sa nachádza ohradený detský park s posuvným pásom. Deti ho môžu navštíviť s rodičmi alebo s inštruktorom.

Naplánuj si lyžovačku

Ustroń - Czantoria Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

62%
Modré zjazdovky
38%
Červené zjazdovky
6
Zjazdovky spolu
5.9 km
Zjazdovky spolu
2.6 km
Najdlhší zjazd
5.9 km
Zjazdný terén
0.3 km
Osvetlené
1.9 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 5

1
Expresné 4-sedačky
4
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

850m
Vrchol
460m
Prevýšenie
390m
Údolie

Dôležité dátumy

24 december, 202124. 12. 2021
Štart sezóny
20 marec, 202220. 03. 2022
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
54
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.