Szczyrk Mountain Resort Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 9pre expertov v regióne Poľsko
Č. 1pre expertov v regióne Sliezsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Szczyrk Mountain Resort | Szczyrk SON

Obec Ščyrk (Szczyrk) je v Poľsku známa lyžiarska oblasť. Lyžiarske stredisko Szczyrk Mountain Resort je tiež známy ako SON - Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. 

Ide o jedno z najväčších poľských lyžiarskych stredísk a najväčšie v Beskydoch. Rezort v ostatných rokoch prešiel výraznou modernizáciou a rozšírením lyžiarskych možností aj služieb. Lyžiarom ponúka viac ako 20 kilometrov zjazdoviek, istuovaných v dvoch oblastiach: Czyrna a Solisko. K pohodlí lyžiarov prispievajú nové moderné sedačkové lanovky s bublinami aj nová 10-miestna kabínová lanovka.

► Čo by ste mali vedieť

Nový vlastník strediska, slovenská spoločnosť TMR, investuje každý rok do modernizácie dopravných zariadení a zlepšovaní kvality služieb, ako aj do rozširovania a úpravy profilu zjazdoviek, aby lyžiari mohli pohodlne lyžovať na širokých svahoch, bez zúžených miest, ktoré spomaľujú a zhušťujú premávku.

V areáli nájdete viacero reštaurácií, požičovňu športového vybavenia, lyžiarsku a snowboardovú školu. 

► Skipasy cez internet

Skipasy do lyžiarskeho strediska Szczyrk Mountain Resort je možné kúpiť elektronicky cez eshop gopass.pl. Ušetríte si tak čakanie v radoch pri pokladni a ešte ušetríte. Stredisko má navyše spoločné skipasy so susedným rezortom COS, a tak ich netreba kupovať osobitne.

► Tipy na ubytovanie

V Szczyrku sa nachádzajú desiatky ubytovacích zariadení od od penziónov a chát až po hotely a apartmány. V mnohých z nich je možné zakúpiť skipasy, prípadne ponúkajú pobytové balíky so skipasmi v cene. Detailný zoznam ubytovacích kapacít v Szczyrku nájdete tu»».

Reštaurácie

Après-ski Szcyrk Mountain Resort

► Náš tip na občerstvenie

Après ski bar Szczyrk Gondola: nachádza se priamo pri nástupnej stanici kabínkovej lanovky. Ponúka skvelú atmosféru, dostatok priestoru na posedenie s priateľmi aj bezprostredný výhľad na lyžiarske svahy.

Snowbox Bar: Priamo pri vrcholovej stanici lanovky v lokalite Hala Skrzyczenska

► Zábava v obci

Priamo pri hlavnej ceste sa nachádza Green Pub - rodinná reštaurácia ponúkajúca mexickú, taliansku, grécku a poľskú kuchyňu. Reštaurácia má kapacitu 50 miest, pre deti je pripravené vonkajšie detské ihrisko a detský kútik.

Pre milovníkov nočného života máme tip na vychýrený Freeride Bar. Okrem bohatej ponuky alkoholických nápojov je tento bar široko ďaleko známy pre svoje vynikajúce burgre.

Lyžiarsky terén

Lyžiarske terény Szczyrk

► Zjazdovky v Szczyrku

Skiareál v Ščyrku ponúka lyžiarom prepravu na 13 lanovkách a vlekoch, veľa z nich je celkom nových, ďalšie na svoju rekonštrukciu a modernizáciu ešte len čakajú. Hlavným dopravným zariadením v stredisku je kabínová lanovka z údolnej stanice Czyrna do srdca strediska na Hale Skrzyczenskej. Práve tu začína veľká časť tunajších zjazdoviek, vrátane čiernej Bieńkuly s homologáciou FIS, pár červených tratí a pestrý výber modrých, najmiernejších zjazdoviek do údolia.

Najľahšie zjazdovky nájdete ešte aj v najvyšších partiach strediska, nad Halou Skrzeczynskou: Na Male Skryczne vyvezie lyžiarov vlek, na Zbójnicku kopu ďalšia moderná expresná 6-sedačka s bublinami, ktorá de facto prepája skiareál s vedľajším strediskom COS, ktoré má iného prevádzikovateľa.

Ďalšia významná lokalita v Szczyrku je Solisko, kde sa lyžiarske terény skladajú z modrých a červených tratí (pričom červená trať Golgota má takisto homologáciu FIS). Zo Soliska prepravujú lyžiarov na zjazdovky dve expresné 6-sedačky s bublinami. Jedna smeruje na Halu Skrzyczensku, druhá prepravuje lyžiarov na Wierch Pośredni, odkiaľ sa naspäť k Solisku spúšťajp tri modré a dve červené trate.

► Lyžiarske terény pre začiatočníkov

V Szczyrku je po novom v prevádzke ohradený priestor pre lyžiarskych začiatočníkov a pre deti, Maxiland, a to pri dolnej stanici dvojvleku na Czyrne, len kúsok od parkovísk a od nástupnej stanice gondoly.

Naše tipy

Naše tipy pre váš pobyt v Szczyrku

► Výhodné skipasy v Szczyrku

Najlacnejšie kúpite skipasy cez internetu, prostredníctvom systému Gopass.pl, kde si pohodlne vyberiete dátum aj množstvo skupasov za cenu nižšiu než aká je bežná v kase priamo v stredisku. Okrem toho ušetríte aj čas, lebo nebudete stať v rade pri pokladni.

Na skipasy kúpené v stredisku Szczyrk Mountain Resort je možné lyžovať aj v susednom stredisku COS.

 

Naplánuj si lyžovačku

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

57cm
36cm
24cm
12cm
1.2cm
1.2cm
nov
19cm
dec
48cm
jan
35cm
feb
12cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

67%
Modré zjazdovky
28%
Červené zjazdovky
6%
Čierne zjazdovky
18
Zjazdovky spolu
25.1 km
Zjazdovky spolu
2 km
Najdlhší zjazd
25.9 km
Zjazdný terén
2.6 km
Osvetlené
18 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 6

1
Kabínkové lanovky
3
Expresné 6-sedačky
2
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1232m
Vrchol
632m
Prevýšenie
600m
Údolie

Dôležité dátumy

10 december, 202210. 12. 2022
Štart sezóny
02 apríl, 202302. 04. 2023
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.