Świeradów Zdrój Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2pre začiatočníkov v regióne Dolné Sliezsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko SKI&SUN Świeradów Zdrój

Lyžiarsky areál SKI&SUN Świeradów Zdrój sa zameriava na rodiny s deťmi a rekreačných lyžiarov. Nachádza sa v kúpeľnom mestečku Świeradów Zdrój, na poľskej strane Jizerských hôr, blízko hranice s Českou republikou.

Cestovný ruch v Świeradówe sa začal rozvíjať už od 17. storočia, kedy sa do povedomia verejnosti dostali miestne liečivé pramene. Prvé lyžiarske vleky v meste vybudovali po druhej svetovej vojne, neskôr však tieto upadli. Renesancia lyžovania v Świeradówe začala až v roku 2008 vybudovaním úplne nového lyžiarskeho strediska na úpätí hory Stóg Izerski (1105 m.n.m.).

► Zjazdovky v stredisku Świeradów Zdrój

Stredisko SKI&SUN Świeradów Zdrój ponúka jednu zjazdovku s dĺžkou 2500 m, prevýšením 443 m a priemerným sklonom 19%. Začiatok a koniec zjazdovky sú o niečo strmšie než relatívne pokojná stredná časť. Trať je striedavo označená červenou a modrou farbou.

Zjazdovka je vo svojej celej dĺžke osvetlená pre večerné lyžovanie. Ide o jednu z najdlhších osvetlených zjazdoviek v Poľsku.

Prepravu lyžiarov a snowboardistov zabezpečuje moderná 8-miestna kabínková lanovka s časom jazdy osem minút. Rady na lanovku sú vzhľadom na prepravnú kapacitu 2400 osôb za hodinu ojedinelé, o to väčšia môže byť v špičkových dňoch hustota ľudí na trati.

► Služby v stredisku Świeradów Zdrój

Pri dolnej stanici lanovky sa nachádza požičovňa, ski servis a lyžiarska škola. V areáli strediska je tiež niekoľko reštaurácií.

► Snowpark v stredisku Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój ponúka snowpark s 15 prekážkami a vlastným lyžiarskym vlekom.

► Pre rodiny s deťmi

Výučba začiatočníkov prebieha v ohradenom detskom parku s posuvným pásom. Všetci inštruktori pôsobiaci v stredisku majú licenciu PZN alebo UKFIS. Pre najmenšie deti je pripravená miestnosť na hranie, kde si môžu od lyžovačky odpočinúť a venovať sa iným aktivitám – rysovaniu, maľovaniu, plastelíne a pod.

► Tipy pre bežkárov

Horná stanica kabínkovej lanovky je východiskovým bodom pre bežecké trate po hrebeni Jizerských hôr. Celková dĺžka tratí v bezprostrednom okolí je 19,5 km.

Naplánuj si pobyt

Świeradów Zdrój Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

54cm
34cm
23cm
12cm
0.5cm
0.5cm
nov
12cm
dec
45cm
jan
27cm
feb
9cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

100%
Červené zjazdovky
1
Zjazdovky spolu
2.5 km
Zjazdovky spolu
2.5 km
Najdlhší zjazd
2.5 km
Zjazdný terén
2.5 km
Osvetlené
2.5 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 3

1
Kabínkové lanovky
2
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1060m
Vrchol
440m
Prevýšenie
620m
Údolie

Dôležité dátumy

09 december, 202209. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
26 marec, 202326. 03. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
14
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.