Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Orava - Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská | Ktoré sú najobľúbenejšie strediská?

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne Orava vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Naplánuj si pobyt

Strediská - Orava FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie na Orave

Orava sa nachádza vo východnej časti slovensko-poľskej hranice na severe Slovenska. Do územia Oravy na východe zasahujú výbežky Západných Tatier, nazývané tiež Roháče. Zima na Orave je vďaka špecifickej miestnej klíme bohatá na sneh. Na Orave sa nachádzajú zväčša tradičné lyžiarske strediská s priateľskou domáckou atmosférou, ako trebárs Ski Zábava v Hruštíne či Ski park Racibor v Oravskom Podzámku, kde sa lyžuje v kulisách monumentálneho Oravského hradu. Na Orave je však takisto viacero lyžiarskych stredísk, kde si nájdu lyžiarske vyžitie celé rodiny a všetky typy lyžiarov - taký je napríklad najväčší oravský skiareál na Kubínskej holi či východnejšie situované Roháče-Spálená v pohorí Západných Tatier.

Vedeli ste (o oravských lyžiarskych strediskách)?

♦ Aké lyžiarske stredisko na Orave je najväčšie?

Najväčšie lyžiarske stredisko v oblasti je Kubínska hoľa. Ponúka 14 zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti, obsluhovaných 11 lanovkami a vlekmi.

♦ Ktoré oravské lyžiarske stredisko je najvyššie položené?

Najvyššie položené oravské stredisko sa nachádza v Západných Tatrách pri Zuberci a sú to Roháče-Spálená. Najvyší bod strediska sa nachádza v nadmorskej výške 1454 metrov. Stredisko je vychýrené pre svoju bohatú snehovú nádielku a dlhú zimnú sezónu - zvyčajne sa tu lyžuje až do začiatku mája.

♦ Kde na Orave sú najstrmšie zjazdovky?

V našom aktuálnom prehľade najstrmších zjazdoviek na Slovensku nájdete tri oravské rezorty. Okrem Roháčov - Spálenej je to i tzv. Malá Lučivná a Kozinec.

♦ Ktoré lyžiarske stredisko je najústretovejšie k rodinám s malými deťmi?

Vo väčšine lyžiarskych stredísk sa okrem zjazdoviek nachádzajú aj vyhradené zóny pre deti a rôzne nelyžiarske atrakcie. Strediskom, ktoré sa najviac sústreďuje na rodiny s deťmi, je Orava Snow v Oravskej Lesnej. K ďalším zaujímavosťam Oravskej Lesnej je, že sa nachádza v najchladnejšej slovenskej doline, vďaka čomu sa tu sneh drží naozaj veľmi dlho do neskorej jari.

♦ Aký oravský rezort ponúka aj wellness?

Lyžovanie v stredisku Meander Skipark Oravice je spestrené bohatou wellness ponukou. Ide o slovenský unikát - termálne bazény sú totižto súčasťou lyžiarskeho strediska. Ide teda o jediné slovenské ski-in ski-out stredisko. Stredísk, ktoré majú v blízkosti aj príležitosti pre relax a wellness, je však samozrejme viac. Veľký aquapark s tobogánmi a wellness je aj v Dolnom Kubíne.

♦ Aké pamiatky sa oplatí na Orave navštíviť?

Medzi atraktívne celoročne otvorené kultúrne pamiatky Oravy radíme Oravský hrad v Oravskom Podzámku, Múzeum oravskej dediny v Zuberci a Oravskú lesnú železnicu v Oravskej Lesnej.

Ďalšími kultúrnymi pamiatkami v regióne sú evanjelický drevený kostol v Leštinách (5 km od Dolného Kubína) a rímskokatolícky drevený kostol v Tvrdošíne. Oba kostoly sú zapísané v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Počas zimy sú prístupné, avšak len po predchádzajúcej telefonickej objednávke.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.