Liptov

Jasná Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4pre expertov v regióne Európa
Č. 1pre pokročilých v regióne Slovensko
Č. 1v pomere kvality a ceny v regióne Liptov
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Jasná | Chopok

Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. Dominantou strediska je vrchol Chopok, kde sa nachádza panoramatická terasa s reštauráciou. Jasná sa rozprestiera na území dvoch regiónov: severná časť na Liptove a južná na Horehroní.

V posledných rokoch sa výrazne zjednodušila doprava lyžiarov a snowboardistov do strediska. Zo severnej strany od Liptovského Mikuláša odporúčame použiť záchytné parkovisko na Lúčkach, odkiaľ do strediska už nie je potrebné dopraviť sa skibusom, nakoľko priamo z parkoviska premáva lanovka. Z južnej strany od Brezna bolo otvorené záchytné parkovisko pri dojazde zjazdoviek na Krupovej (kapacita 520 miest). V oboch nástupných bodoch nájdete aj pokladne, požičovňu či servis.

► Čo by ste mali vedieť

Jasná ponúka 45,6 km zjazdoviek a 4,5 km lyžiarskych ciest prepájajúcich jednotlivé lokality. Pri dostatku prírodného snehu stredisko poskytuje najlepšie podmienky pre freeride na Slovensku v 12 freeridových zónach.
Takmer všetky zjazdovky obsluhujú expresné lanovky s dostatočnou kapacitou. V Jasnej premáva dovedna 27 dopravných zariadení, z toho 5 kabínkových lanoviek, 8 sedačkových lanoviek a 14 vlekov. Z celkového počtu je 11 zariadení vhodných pre deti. 

► Skipasy cez internet

Pri kúpe skipasu cez internet na stránke gopass.sk stredisko poskytuje zľavu, navyše sa oplatí kupovať skipasy s časovým predstihom, lebo čím skoršie nakúpite, tým nižšia bude ich cena.

► Tipy na ubytovanie v Jasnej a okolí

Priamo v stredisku je návštevníkom k dispozícii viacero ubytovacích zariadení, od luxusných štvorhviezdičkových hotelov a chaletov (Hotel Pošta, Hotel Grand, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná de Luxe) cez trojhviezdičkový Hotel Srdiečko až po zážitkový najvyššie položený hotel na Chopku - Hotel Rotunda.

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Chopok - Jasná.

Naplánuj si lyžovačku

Jasná Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

50%
Modré zjazdovky
36%
Červené zjazdovky
15%
Čierne zjazdovky
39
Zjazdovky spolu
50.1 km
Zjazdovky spolu
4.7 km
Najdlhší zjazd
50.1 km
Zjazdný terén
1 km
Osvetlené
36.8 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 18

5
Kabínkové lanovky
3
Expresné 6-sedačky
2
Expresné 4-sedačky
2
4-sedačky
1
2-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2004m
Vrchol
1061m
Prevýšenie
934m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.