Jasná, Liptov

Liptov Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet

Najlepšie hodnotené strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Strediská - Liptov FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie na Liptove

Liptov sa nachádza v severnej časti Stredného Slovenska. Do regiónu Liptova zasahujú dva národné parky - na západe je to Národný park Veľká Fatra, kde patrí k najobľúbenejším ružomberské Malino Brdô. Na východe je to Národný park Nízke Tatry, kde sa nachádza severná vstupná bána do najväčšieho slovenského lyžiarskeho strediska Jasná.

Ďalšie vychýrené lyžiarske stredisko pre celé rodiny, PARK SNOW Donovaly, sa rozkladá na rozhraní obidvoch národných parkov.


Vedeli ste (o liptovských lyžiarskych strediskách?)

♦ Aké liptovské lyžiarske stredisko je najväčšie?

Najväčším lyžiarskym strediskom na Liptove, ako aj na celom Slovensku je Jasná. Ponúka 34 zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti a niekoľko lyžiarskych ciest, to všetko v celkovej dĺžke takmer 50 kilometrov. Zjazdovky obsluhuje 23 moderných lanoviek a vlekov na severných aj južných úbočiach Chopka. Jasná je zároveň najvyššie položené lyžiarske stredisko na Liptove (2004 m n.m.). Ďalšia zaujímavosť sa k Jasnej viaže vďaka tomu, že ako jedno z mála stredísk ju radíme do dvoch rôznych regiónov - kým severná strana strediska leží na Liptove, južná strana už patrí na Horehronie. A tak sa na vrchole Chopka stretávajú Liptáci a Horehronci.

♦ Kde na Liptove sú najstrmšie zjazdovky?

Podľa našich výpočtov v aktuálnom prehľade najstrmších zjazdoviek nájdete druhú najstrmšiu slovenskú zjazdovku na Čertovici v Nízkych Tatrách. Tamojšia Veľká mulda má priemerný sklon 45% a lyžuje sa tu na prírodnom snehu. Tri veľmi strmé zjazdovky pre expertov ponúka aj Jasná.

♦ Ktoré lyžiarske stredisko je najústretovejšie k rodinám s malými deťmi?

Stredísk orientovaných na rodiny s deťmi sa na Liptove nájde viacero. Najväčší priestor majú rodiny v Jasnej, najväčší detský zimný park však majú na Donovaloch.

♦ Wellness služby na Liptove

Liptov ponúka tri veľké termálne kúpaliská: Tatralandia na okraji Liptovského Mikuláša a Gino Paradise Bešeňová pri Ružomberku sú veľké aquaparky s pestrou paletou wellness služieb a vstupenky sa dajú kúpiť cez Gopass, rovnako ako skipasy do najväčších lyžiarskych stredísk. Ďalšie wellness príležitosti neďaleko Ružomberka ponúka i Aqua-Vital Park Kúpele Lúčky - v Lúčkach nájdete niekoľko bazénov v pokojnom horskom prostredí za dobrú cenu.

Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.