Slovak

Lyžiarske strediská Horehronie

Lyžiarske strediská a lyžovanie v Nízkych Tatrách na HorehroníHorehronie je región rozprestierajúci sa na hornom toku rieky Hron, na území okresov Banská Bystrica a Brezno, zasahuje do pohorí Nízke Tatry. Len 20 km severne od Brezna sa nachádza najväčšie lyžiarske stredisko v regióne a zároveň aj na Slovensku – Jasná. Dve ďalšie strediská – Mýto pod Ďumbierom a Králiky – sú vybavené lanovkami, v ostatných nájdete vleky.Vedeli ste (o horehronských lyžiarskych strediskách)?


♦ Ktoré strediská ponúkajú atraktívne terény pre pokročilých lyžiarov?


Väčšina lyžiarskych stredísk na Horehroní môže návštevníkom ponúknuť dobre profilované svahy pre mierne pokročilých až pokročilých lyžiarov, v niektorých rezortoch dokonca tieto terény tvoria väčšinu lyžiarskych tratí. Pokiaľ patríte k skúsenejším lyžiarom, odporúčame navštíviť Telgárt, Mýto pod Ďumbierom či Šachtičky. A samozrejme Jasnú, ktorej zjazdovky na južných svahoch Chopka sú určené takmer výhradne pre skúsenejších lyžiarov.


♦ Kde si dobre zalyžujú lyžiari začiatočníci?


Aspoň jedna lyžiarska škola je bežnou súčasťou každého strediska, avšak pre aktívne lyžiarske začiatky je vhodné mať k dispozícii aj dostatok miernych svahov. Také ponúka napríklad Králiky, Ski centrum Tajov či Čachovo - Selce.


♦ Kturé stredisko má zjazdovky aj golfové ihrisko?


Lyžiarskych stredísk, ktoré pre svojich návštevníkov pripravujú celoročne pestrý program aj aktivity, je na Horehroní veľa, iba jedno sa však môže popýšiť tým, že zatiaľ čo v zime sa tu lyžuje, mimo lyžiarskej sezóny sa tu hrá golf. Stredisko Ski, golf & hotel Resort Tále nájdete neďaleko Brezna.

Najlepšie hotely: Horehronie

3
Hotel Sorea SNP***
Jasná Jasná, 032 51
* Cena za jednu dvojlôžkovú izbu nezahŕňa všetky miestne dane a poplatky. Podrobnosti nájdeš u našich partnerov.
* Cena za jednu dvojlôžkovú izbu nezahŕňa všetky miestne dane a poplatky. Podrobnosti nájdeš u našich partnerov.

0
stredísk s viac ako 20 cm nového snehu

Reklama

Reklama

Reklama