Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2snowpark v regióne Horehronie
Všetky recenzie

Prehľad

Lyžiarske stredisko Králiky

Ski Králiky sa nachádza v pohorí Kremnické vrchy, 10 km západne od Banskej Bystrice. Návštevníkom ponúka lyžiarske trate ľahkej obtiažnosti. Prepravu zabezpečuje expresná 4-sedačka (dĺžka 670 m a prevýšenie 120 m), dva lyžiarske vleky a jeden lanový vlek. Zjazdovka Pod sedačkou je osvetlená pre večerné lyžovanie.

► Dobre vedieť

Výhodou sedačkovej lanovky v Králikoch je fakt, že v mieste nástupu aj výstupu vie spomaliť, čo výrazne uľahčuje prepravu začiatočníkom aj deťom.

► Výhodné pre rodiny

Stredisko ponúka okrem bežných časových a bodových skipasov aj denné rodinné lístky, a to až v štyroch variantoch: 1+1, 1+2, 2+1 a 2+2. Vďaka rodinnému skipasu viete ušetriť až 9€.

► Služby v stredisku

V stredisku je k dispozícii škola lyžovania a snowboardingu, požičovňa lyží a snowboardovej výstroje, lyžiarsky servis, tri bufety a dve reštaurácie. 

► Tip pre bežkárov

Pre milovníkov bežeckého lyžovania je v blízkosti strediska niekoľko kilometrov upravovaných bežeckých tratí, ktoré sú vstupnou bránou do Kremnických vrchov. 

► Tipy na ubytovanie v Králikoch a okolí

Priamo v stredisku nie je ubytovanie možné. V blízkom okolí sa však nachádzajú viaceré penzióny (Horec, Králiky, U Hastrmana, Slniečko), apartmány (Králiky), či turistické chaty (Borinka, Energy, Králiky, Mária, Nad Králikami) či priváty (Veterník, Villa 27). 

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Králiky.

 

Naplánuj si pobyt

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
100%
Zjazdovky spolu
2
Najdlhšia zjazdovka
0.9 km
Zjazdný terén
2.3 km
Osvetlené
0.8 km
Zasnežovanie
2.3 km

Počet vlekov: 3

Expresné 4-sedačky
1
Lyžiarske vleky
2

Nadmorská výška

Údolie
806m
Vrchol
931m
Prevýšenie
125m

Dôležité dátumy

15 december, 202315. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
29 február, 202429. 02. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
45cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.