Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Horehronie - Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská | Ktoré sú najobľúbenejšie strediská?

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne Horehronie vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Naplánuj si pobyt

Strediská - Horehronie FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie v Nízkych Tatrách na HorehroníHorehronie je región rozprestierajúci sa na hornom toku rieky Hron, na území okresov Banská Bystrica a Brezno, zasahuje do pohorí Nízke Tatry. Len 20 km severne od Brezna sa nachádza najväčšie lyžiarske stredisko v regióne a zároveň aj na Slovensku – Jasná. Dve ďalšie strediská – Mýto pod Ďumbierom a Králiky – sú vybavené lanovkami, v ostatných nájdete vleky.

Vedeli ste (o horehronských lyžiarskych strediskách)?

♦ Ktoré strediská ponúkajú atraktívne terény pre pokročilých lyžiarov?

Väčšina lyžiarskych stredísk na Horehroní môže návštevníkom ponúknuť dobre profilované svahy pre mierne pokročilých až pokročilých lyžiarov, v niektorých rezortoch dokonca tieto terény tvoria väčšinu lyžiarskych tratí. Pokiaľ patríte k skúsenejším lyžiarom, odporúčame navštíviť Telgárt, Mýto pod Ďumbierom či Šachtičky. A samozrejme Jasnú, ktorej zjazdovky na južných svahoch Chopka sú určené takmer výhradne pre skúsenejších lyžiarov.

♦ Kde si dobre zalyžujú lyžiari začiatočníci?

Aspoň jedna lyžiarska škola je bežnou súčasťou každého strediska, avšak pre aktívne lyžiarske začiatky je vhodné mať k dispozícii aj dostatok miernych svahov. Také ponúka napríklad Králiky, Ski centrum Tajov či Čachovo - Selce.

♦ Kturé stredisko má zjazdovky aj golfové ihrisko?

Lyžiarskych stredísk, ktoré pre svojich návštevníkov pripravujú celoročne pestrý program aj aktivity, je na Horehroní veľa, iba jedno sa však môže popýšiť tým, že zatiaľ čo v zime sa tu lyžuje, mimo lyžiarskej sezóny sa tu hrá golf. Stredisko Ski, golf & hotel Resort Tále nájdete neďaleko Brezna.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.