Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Stredné Slovensko - juh - Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská | Ktoré sú najobľúbenejšie strediská?

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne Stredné Slovensko - juh vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Naplánuj si pobyt

Strediská - Stredné Slovensko - juh FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie na Strednom Slovensku

Do južnej polovice Stredného Slovenska zahŕňame na OnTheSnow regióny Horná Nitra, Dolné Pohronie, Predpoľanie a Novohrad. Do územia zasahuje deväť pohorí: Strážovské vrchy, Vtáčnik, Pohronský Inovec, Kremnické vrchy, Štiavnické vrchy, Javorie, Poľana, Krupinská planina a časť Slovenského Rudohoria.

K najobľúbenejším lyžiarskym strediskám južnej časti Stredného Slovenska patrí Krahule pri Kremnici, Salamandra resort pri Banskej Štiavnici a najmä Skalka Arena, ktorá je zároveň najvyššie situovaným lyžiarskym strediskom celého regiónu.

.

Vedeli ste (o lyžiarskych strediskách na Strednom Slovensku)?

♦ Ktoré stredisko v oblasti je najväčšie?

Najväčším lyžiarskym strediskom v regióne je Skalka Arena. Ponúka 8 zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti o celkovej dĺžke 3,59 km. Zjazdovky obsluhuje sedačková lanovka a tri vleky.

♦ Ktoré stredisko má najdlhšiu zjazdovku?

Lyžiarskym strediskom s najdlhšou zjazdovkou v južnej časti Stredného Slovenska je Salamandra Resort v Štiavnických vrchoch. Jediná zjazdová trať meria 1,4 kilometra.

Salamandra Resort je tiež najmladšie stredisko, otvorené bolo v roku 2009.

♦ Ktoré lyžiarske stredisko sa nachádza v geografickom strede Európy?

Geografický stred Európy prechádza obcou Krahule v Kremnických vrchoch. Rovnomenné menšie stredisko Krahule sa rozkladá priamo v obci a má príjemnú rodinnú atmosféru.

♦ Ktorý rezort sa nachádza v najmenšej nadmorskej výške?

Najnižšie položené lyžiarske stredisko je Dačov Lom v Krupinskej vrchovine. Údolná stanica vlekov leží vo výške 425 metrov nad morom.

♦ Kde sú najlepšie podmienky na bežecké lyžovanie?

Najvýznamnejšie centrum bežeckého lyžovania na celom Slovensku nájdete v Kremnických vrchoch. V stredisku Skalka Arena sa nachádza bežecký štadión Rudolfa Čillíka, ako aj početné bežecké okruhy a trate. Ďalšie vynikajúce príležitosti na bežkovanie sa čŕtajú v Králikoch či Kordíkoch.

♦ Aké zaujímavosti ponúka južná časť Stredného Slovenska?

Pozoruhodnou kultúrnou pamiatkou v regióne Stredné Slovensko – juh je historické centrum baníckeho mesta Banská Štiavnica.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.