Liptov

Ružomberok - Malino Brdo Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 3v pomere kvality a ceny v regióne Slovensko
Č. 1v pomere kvality a ceny v regióne Považie
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Ružomberok - Malinô Brdo 

Lyžiarske stredisko Ružomberok – Malinô Brdo nájdete na Liptove, na úpätí pohoria Veľká Fatra. Vzdialenosť strediska od hlavného cestného ťahu I/18 zo Žiliny do Košíc je len 2 km a od centra mesta Ružomberok 3 km. Prednosťou skiareálu sú široké upravované terény pod Malinom, čo v prípade dobrých snehových podmienok ocenia všetci lyžiari a snowboardisti, špeciálne však carveri. Celková dĺžka upravovaných zjazdoviek v stredisku je 10,5 km.

► Dobre vedieť

Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo (567 m.n.m.), odkiaľ premáva sústava dvoch lanoviek na Malinô Brdo (1209 m.n.m.). Prvý úsek zabezpečuje 8-miestna kabínková lanovka dlhá 1770 m. Na druhom úseku premáva 4-sedačka dlhá 1130 m, alternatívou k nej sú dva vleky. Horná časť strediska ponúka široké červeno-čierne zjazdovky. V prestupnej oblasti medzi lanovkami sú položené 4 krátke vleky so zjazdovkami pre začiatočníkov a snowparkom. V dolnej časti vedie lesom modro-červená zjazdovka.

► Služby v stredisku

V stredisku pôsobí ski & snb škola, požičovňa, servis a úschovňa. Viacdňové skipasy zakúpené v Ružomberku – Malinô Brdo platia tiež v PARK SNOW Donovaly. Après-ski bar sa nachádza pri chate Dária.

► Tipy na ubytovanie na Malinom Brde a v okolí

Priamo v lyžiarskom stredisku je na výber z množstva chát, apartmánových domov, viacerých hotelov a penziónov - ubytovať sa však môžete aj v tradičnej slovenskej kolibe.

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Ružomberok - Malinô Brdo.

Naplánuj si lyžovačku

Ružomberok - Malino Brdo Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

28%
Modré zjazdovky
43%
Červené zjazdovky
30%
Čierne zjazdovky
8
Zjazdovky spolu
10.5 km
Zjazdovky spolu
3.9 km
Najdlhší zjazd
10.5 km
Zjazdný terén
0.3 km
Osvetlené
5.2 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 9

1
Kabínkové lanovky
1
4-sedačky
7
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1209m
Vrchol
642m
Prevýšenie
567m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.