Turiec - Malá Fatra

Jasenská dolina Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 6pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 4v pomere kvality a ceny v regióne Slovensko
Č. 1pre rodiny v regióne Považie
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina sa nachádza 2,5 km od obce Belá – Dulice v pohorí Veľkej Fatry. V Jasenskej doline sú lyžiarom a snowboardistom k dispozícii dve lokality: Kašová a Lehota.
Kašová ponúka severné svahy vhodné pre menej náročných i pokročilejších lyžiarov, osvetlené a technicky zasnežované. Tunajšie zjazdovky obsluhuje sedačková lanovka a šesť vlekov.
Lehota leží v strednej časti Jasenskej doliny, 1 km východne od Kašovej, a lyžuje sa tu výhradne na prírodnom snehu. Tunajšie náročnejšie terény obsluhuje jeden lyžiarsky vlek.
Stredisko ponúka časové skipasy ako aj lístky na jednotlivé jazdy. Deti do 4 rokov lyžujú zadarmo, od 4 do 15 rokov za zvýhodnené ceny. Zaujímavú nelyžiarsku alternatívu deťom aj dospelým ponúka snowtubingová dráha.

► Služby v stredisku

V Jasenskej doline je požičovňa lyžiarskeho výstroja, skiservis, úschovňa batožín, lyžiarska škola a lyžiarska škôlka. Veľkokapacitné parkovisko sa nachádza v bezprostrednej blízkosti vlekov na Kašovej.

► Ubytovanie v Jasenskej doline a okolí

V tejto turisticky veľmi vyhľadávanej lokalite je na výber z mnohých možností ubytovania, od penziónov (Babia Hora, Brest, Jarabina) cez chaty (Hradište, Kaška, Chata na vŕšku, Nezábudka či Lyžiarska chata na Lehote) až po priváty a apartmánové domy. Ďalšie ponuky nájdete aj tu: Ubytovanie Jasenská dolina.

► Tip pre bežkárov

V celej doline sú výborné podmienky pre bežecké lyžovanie (ako aj pre horskú turistiku). Upravované sú bežecké trate v dĺžke 6,5 km.

Naplánuj si lyžovačku

Jasenská dolina Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

27%
Modré zjazdovky
21%
Červené zjazdovky
52%
Čierne zjazdovky
8
Zjazdovky spolu
5.3 km
Zjazdovky spolu
1.1 km
Najdlhší zjazd
5.3 km
Zjazdný terén
3.7 km
Osvetlené
12 ac
Zasnežovanie
3.7 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 7

1
4-sedačky
6
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

745m
Vrchol
200m
Prevýšenie
545m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.