Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 10snowpark v regióne Slovensko
Všetky recenzie

Prehľad

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina sa nachádza 2,5 km od obce Belá – Dulice v pohorí Veľkej Fatry. V Jasenskej doline sú lyžiarom a snowboardistom k dispozícii dve lokality: Kašová a Lehota.
Kašová ponúka severné svahy vhodné pre menej náročných i pokročilejších lyžiarov, osvetlené a technicky zasnežované. Tunajšie zjazdovky obsluhuje sedačková lanovka a šesť vlekov.
Lehota leží v strednej časti Jasenskej doliny, 1 km východne od Kašovej, a lyžuje sa tu výhradne na prírodnom snehu. Tunajšie náročnejšie terény obsluhuje jeden lyžiarsky vlek.
Stredisko ponúka časové skipasy ako aj lístky na jednotlivé jazdy. Deti do 4 rokov lyžujú zadarmo, od 4 do 15 rokov za zvýhodnené ceny. Zaujímavú nelyžiarsku alternatívu deťom aj dospelým ponúka snowtubingová dráha.

► Služby v stredisku

V Jasenskej doline je požičovňa lyžiarskeho výstroja, skiservis, úschovňa batožín, lyžiarska škola a lyžiarska škôlka. Veľkokapacitné parkovisko sa nachádza v bezprostrednej blízkosti vlekov na Kašovej.

► Ubytovanie v Jasenskej doline a okolí

V tejto turisticky veľmi vyhľadávanej lokalite je na výber z mnohých možností ubytovania, od penziónov (Babia Hora, Brest, Jarabina) cez chaty (Hradište, Kaška, Chata na vŕšku, Nezábudka či Lyžiarska chata na Lehote) až po priváty a apartmánové domy. Ďalšie ponuky nájdete aj tu: Ubytovanie Jasenská dolina.

► Tip pre bežkárov

V celej doline sú výborné podmienky pre bežecké lyžovanie (ako aj pre horskú turistiku). Upravované sú bežecké trate v dĺžke 6,5 km.

Naplánuj si pobyt

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
27%
Červené zjazdovky
21%
Čierne zjazdovky
52%
Zjazdovky spolu
8
Najdlhšia zjazdovka
1.1 km
Zjazdný terén
5.3 km
Osvetlené
3.7 km
Zasnežovanie
5 ha
Zasnežovanie
3.7 km

Počet vlekov: 7

4-sedačky
1
Lyžiarske vleky
6

Nadmorská výška

Údolie
545m
Vrchol
745m
Prevýšenie
200m

Dôležité dátumy

15 december, 202315. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
22 február, 202422. 02. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.