Turiec - Malá Fatra

Winter Park Martinky Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4pre rodiny v regióne Európa
Č. 1pre rodiny v regióne Slovensko
Č. 1v Après Ski v regióne Turiec - Malá Fatra
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Winter park Martinky

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky sa nachádza v regióne Turiec v pohorí Malá Fatra a plní funkciu prímestského skiareálu pre mesto Martin. Vysoká nadmorská výška zjazdoviek zabezpečuje dobré snehové podmienky počas veľkej časti zimnej sezóny.

Celková dĺžka zjazdoviek na Martinských holiach je 7,9 km. Vrchol zjazdoviek je v nadmorskej výške 1456 m a poskytuje jedinečný výhľad na Turčiansku kotlinu a okolité pohoria. Zjazdovky sú prevažne stredne ťažké (červené) a ľahké (modré). Obsluhované sú expresnou 6-sedačkou s bublinami a piatimi vlekmi.

► Služby v stredisku

Na Martinkách pôsobí lyžiarska a snowboardová škola, požičovňa a servis športového vybavenia. Pri dojazde zjazdovky Rekreačná je bezplatné internetové pokrytie prostredníctvom siete wifi. Občerstvenie zabezpečuje vynovený Bufet na svahu so zastrešeným apres-ski barom priamo na zjazdovke a tiež Bufet Čučoriedka s kapacitou 40 osôb.

► Snowpark

Pod trasou 6-sedačky v nadmorskej výške 1200 až 1300 m, na zjazdovke Nový Floch, leží Aranburu snowpark s niekoľkými líniami s prekážkami a skokmi podľa náročností. Snowpark bol založený už v roku 2003 a patrí medzi najstaršie na Slovensku.

► Výhodné ceny pre rodiny s deťmi

Stredisko ponúka celodenné rodinné skipasy za zvýhodnené ceny, a to vo variantoch 2+1 a 2+2. Navyše na detskom vleku lyžujú deti do 12 rokov zdarma.

► Doprava do strediska

Doprave do strediska je potrebné venovať zvýšenú pozornosť, nakoľko je už niekoľko rokov mimo prevádzky prístupová lanovka. Doprava do strediska je možná iba osobným autom alebo pešo. Odbočku na Martinské hole nájdete na hlavnom cestnom ťahu I/18 Žilina – Košice v meste Vrútky (odbočka je pri Mestskom cintoríne Martin, sledujte značky Autocamping Turiec príp. Martinské hole). Vzdialenosť odbočky od centra mesta Žilina je 23 km a od centra mesta Martin je 6 km.
Po odbočení z cesty I/18 pokračujte po hlavnej ceste. Po 1,5 km prídete k rampe, ktorá značí začiatok účelovej komunikácie na Martinské hole. Táto komunikácia je jednosmerná a použitie cestných reťazí je povinné (reťaze je možné zakúpiť u pracovníka rampy). Hore je možné ísť iba v čase od 6:00 do 12:00 a od 19:00 do 24:00. Dole je možné ísť iba v čase od 13:00 do 18:00 a od 01:00 do 05:00. Cesta trvá približne 20 minút a platí na nej rýchlostné obmedzenie 30 km/hod.
Dobrá správa na záver: Prístupová cesta ani parkoviská v stredisku nie sú spoplatnené.

► Tipy na ubytovanie vo Winter Parku Martinky a okolí

Viacero ubytovacích zariadení či už v stredisku alebo v jeho okolí ponúka pobytové balíky, ktoré okrem ubytovania zahŕňajú aj skipas za zvýhodnenú cenu. Priamo v stredisku sú to 4 chaty a dva aparmánové domy.

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Martinky.

Naplánuj si lyžovačku

Winter Park Martinky Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

63%
Modré zjazdovky
37%
Červené zjazdovky
9
Zjazdovky spolu
7.9 km
Zjazdovky spolu
1.6 km
Najdlhší zjazd
7.9 km
Zjazdný terén
1.6 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 6

1
Expresné 6-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1456m
Vrchol
306m
Prevýšenie
1150m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.