Jasenská dolina, Turiec - Malá Fatra

Turiec - Malá Fatra Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet

Turiec - Malá Fatra Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

- Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská | Ktoré sú najobľúbenejšie strediská?

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Strediská - Turiec - Malá Fatra FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie v Malej Fatre a Turci Pohorie Malá Fatra, kam zaraďujeme aj región Turiec, sa rozkladá na severozápade Slovenska, na území Žilinského kraja. Hlavným mestom Turca je Martin. Priamo nad mestom nájdete lyžiarske stredisko Martinské hole - Winter park Martinky, neďaleko odtiaľ je aj čoraz obľúbenejšie rodinné stredisko Snowland Valčianská dolina a takisto tradičné stredisko Jasenská dolina. Športovejšie zameraným lyžiarom je veľmi blízke lyžiarske stredisko Vrátna v samom srdci Malej Fatry. V stredisku, situovanom v Národnom parku Malá Fatra nájdu bohaté vyžitie najmä mierne až veľmi pokročilí lyžiari a milovníci freeridu.


Vedeli ste (o malofatranských lyžiarskych strediskách)?

♦ Ktoré stredisko v Malej Fatre je najväčšie?

Najväčším lyžiarskym strediskom v regióne Malej Fatry je Vrátna. Tomuto prvenstvu napomáha aj fakt, že stredisko sa rozkladá v troch lokalitách (Paseky, Poľudňový Grúň a Chleb). Medzi lokalitami Paseky a Chleb sa nedá prechádzať na lyžiach - ku kabínkovej lanovke premávajúcej na Chleb je potrebné presunúť sa takmer 2,5 kilometra po miestnej komunikácii. Asi polhodinovú pešiu "prechádzku" s lyžami na pleci si ušetríte, ak využijete skibus.

♦ Ktoré lyžiarske stredisko je najmladšie?

Najmladším lyžiarskym strediskom v regióne a jedním z najmladších na celom Slovensku je Snowland Valčianska dolina. Ide o stredisko zamerané na rodiny s deťmi, čomu tiež zodpovedá skladba zjazdových tratí a sprievodné aktivity. Valčianska dolina sa rozkladá juhozápadne od Martina, za obcou Valča. Vďaka dobrej dostupnosti strediska je Snowland obľúbeným cieľom aj pre lyžiarov z Trenčianskeho kraja a zo Západného SSlovenska.

♦ Kde zažijete slovenské tradície a folklór?

Zažiť lyžovačku na mieste plnom tradícií a národného folklóru môžete hneď na niekoľkých miestach tohto regiónu. Azda najznámejším lyžiarskym strediskom v susedstve turisticky vychýrenej a tradičnej destinácie je Vrátna, kam sa dostanete jedine cez legendárnu Terchovú. Ďalším významným miestom, kde sa lyžuje doslova v kulisách slovenských tradícií, je Ski Javorinka v Čičmanoch. V obci sa doteraz dochovali pôvodné drevenice s typickými čičmanskými motívmi a vzormi, ktoré sú charakteristickým znakom dokonca aj na mnohých športových reprezentačných či olympijských dresoch slovenských športovcov.

Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.