Čičmany, Turiec - Malá Fatra

Turiec - Malá Fatra Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet

Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Turiec - Malá Fatra - Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská | Ktoré sú najobľúbenejšie strediská?

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne Turiec - Malá Fatra vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Naplánuj si pobyt

Strediská - Turiec - Malá Fatra FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie v Malej Fatre a TurciPohorie Malá Fatra, kam zaraďujeme aj región Turiec, sa rozkladá na severozápade Slovenska, na území Žilinského kraja. Hlavným mestom Turca je Martin. Priamo nad mestom nájdete lyžiarske stredisko Martinské hole - Winter park Martinky, neďaleko odtiaľ je aj čoraz obľúbenejšie rodinné stredisko Snowland Valčianská dolina a takisto tradičné stredisko Jasenská dolina. Športovejšie zameraným lyžiarom je veľmi blízke lyžiarske stredisko Vrátna v samom srdci Malej Fatry. V stredisku, situovanom v Národnom parku Malá Fatra nájdu bohaté vyžitie najmä mierne až veľmi pokročilí lyžiari a milovníci freeridu.

Vedeli ste (o malofatranských lyžiarskych strediskách)?

♦ Ktoré stredisko v Malej Fatre je najväčšie?

Najväčším lyžiarskym strediskom v regióne Malej Fatry je Vrátna. Tomuto prvenstvu napomáha aj fakt, že stredisko sa rozkladá v troch lokalitách (Paseky, Poľudňový Grúň a Chleb). Medzi lokalitami Paseky a Chleb sa nedá prechádzať na lyžiach - ku kabínkovej lanovke premávajúcej na Chleb je potrebné presunúť sa takmer 2,5 kilometra po miestnej komunikácii. Asi polhodinovú pešiu "prechádzku" s lyžami na pleci si ušetríte, ak využijete skibus.

♦ Ktoré lyžiarske stredisko je najmladšie?

Najmladším lyžiarskym strediskom v regióne a jedním z najmladších na celom Slovensku je Snowland Valčianska dolina. Ide o stredisko zamerané na rodiny s deťmi, čomu tiež zodpovedá skladba zjazdových tratí a sprievodné aktivity. Valčianska dolina sa rozkladá juhozápadne od Martina, za obcou Valča. Vďaka dobrej dostupnosti strediska je Snowland obľúbeným cieľom aj pre lyžiarov z Trenčianskeho kraja a zo Západného SSlovenska.

♦ Kde zažijete slovenské tradície a folklór?

Zažiť lyžovačku na mieste plnom tradícií a národného folklóru môžete hneď na niekoľkých miestach tohto regiónu. Azda najznámejším lyžiarskym strediskom v susedstve turisticky vychýrenej a tradičnej destinácie je Vrátna, kam sa dostanete jedine cez legendárnu Terchovú. Ďalším významným miestom, kde sa lyžuje doslova v kulisách slovenských tradícií, je Ski Javorinka v Čičmanoch. V obci sa doteraz dochovali pôvodné drevenice s typickými čičmanskými motívmi a vzormi, ktoré sú charakteristickým znakom dokonca aj na mnohých športových reprezentačných či olympijských dresoch slovenských športovcov.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.