Jasná Mapa zjazdoviek

Jasná Mapa zjazdoviek

Spoznajte lyžiarske stredisko Jasná - pozrite si, ako vyzerá mapa strediska Jasná, naplánujte si lyžovačku na ďalší deň alebo si znova pripomeňte zjazdovky, ktoré ste už na lyžiach prešli. Kliknutím na mapu nižšie sa náhľad zväčší

Zjazdovky Jasná Nízke Tatry

► Zjazdové trate v Jasnej 

V Jasnej začína lyžiarska sezóna zvyčajne už na konci novembra, keďže sa stredisku vďaka modernej zasnežovacej technológii darí vysnežiť zjazdovky dostatočne aj v prípade nedostatku prírodného snehu. Po novom v Jasnej skúšajú aj metodu konzerovania snehu z predchádzajúcej sezóny, ktorý na jar nahrnuli na kopu a zakryli termoplachtami.
Počas sezóny majú lyžiari k dispozícii 50 kilometrov zjazdoviek, z toho takmer 5 km lyžiarskych ciest. Zjazdovky všetkých stupňov obtiažnosti poskytujú dostatok lyžiarskych príležitostí pre každého lyžiara. Pohodlný lyžiarsky zážitok umocňujú moderné rýchle lanovky, ktorými sa podarilo prepojiť severnú aj južnú stranu Chopka.

 

► Snowparky, fun slopes a boardercrossové trate v Jasnej

Jasná je nepochybne jedným z najlepšie vybavených slovenských lyžiarskych stredísk, keď príde na zábavu: okrem dobre postaveného snowparku ponúka aj pretekársku trať s časomierou či zábavnú Fun Zone, kde sa vyšantia lyžiari a snowboardisti od najmladších až po tých dávno dospelých.

- Skiline aréna: profesonálna pretekárska trať s časomierou sa nachádza na zjazdovke č. 10 Vrbická - pretekárska trať je prístupná pre všestkých záujemcov, vstup je bezplatný

- DC Snowpark: Nachádza sa v lokalite Otupné,  je udržiavaný každodenne, shapeovaný už tradične partou Slope Shapers Crew. Okrem platofiem na skoky tu freestyleři vždy náju okolo desiatich jibových prekážok v dolnej časti parku. 

- Fun Zone: V tejto zábavnej zóne nájdete okrem railov, boxov a menších skokov pre začiatočníkov aj pokročilých tiež klopenky, vlny či lyžiarsky tunel pre najmenších. Fun Zone je dostupná lanovkou Grand Jet. Vstup do tejto zóny je bezplatný.

 

► Freeride v Jasnej

Okrem upravovaných zjazdoviek ponúkajú terény pod Chopkom aj viacero freridových zón, ktoré ocenia milovníci hlbokého snehu. Keď je zima bohatá na prírodný sneh, je v Jasnej na výber z 12 freeride zón. Najznámejšia z nich je lokalita Lukový kotol. Skúsení lyžiari, ktorí však s freerideom ešte len začínajú, b y mali využiť skôr freeride zóny na južnej strane Chopku, v lokalitách Predné a Zadné Dereše a Konská. 

 

► Zjazdovky pre začiatočníkov

V Jasnej sa nachádza viacero miernych zjazdoviek, vhodných pre začiatočníkov, dokonca aj pre tých, ktorí si na pohyb na lyžiach ešte len zvykajú. Okrem toho sú tu tri cvičné lokality s názvom Maxiland, ktorých súčasťou sú lyžiarske školy ako aj špeciálne vybavenie napomáhajúce začínajúcim lyžiarom s výukou. Každý Maxiland je vybavený pásovým prepravníkom, najväčšia cvičná zóna v lokalite Biela Púť ponúka až tri pásové prepravníky, lyžiarsky kolotoč a ďalšie prvky. Podobné vybavenie nájdete aj v Maxilandoch v lokalitách Lúčky a Krupová. 

Viac o lyžiarskom teréne

53%
Modré zjazdovky
34%
Červené zjazdovky
13%
Čierne zjazdovky
41
Zjazdovky spolu
55.8 km
Zjazdovky spolu
3.5 km
Najdlhší zjazd
55.8 km
Zjazdný terén
1 km
Osvetlené
36.8 km
Zasnežovanie

Naplánuj si pobyt

Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.