Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7v kvalite zjazdoviek v regióne Slovensko
Č. 2v kvalite zjazdoviek v regióne Vysoké Tatry
Všetky recenzie

Prehľad

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso

Štrbské Pleso je najvyššie položená osada vo Vysokých Tatrách. Na južných svahoch Predného Soliska sa rozprestiera takmer 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Vzdialenosť osady od Popradu je 28 km.

Najvyšším bodom v stredisku je Solisko s nadmorskou výškou 1825 m. Zo Soliska sú unikátne výhľady na Podtatranskú kotlinu, Kriváň a Nízke Tatry.

► Čo by ste mali vedieť

V posledných rokoch bola na Štrbskom Plese výrazne rozšírená ponuka zjazdových tratí. V priestore medzi zjazdovkami Interski a Esíčko pribudla modrá trať Turistická dlhá 1750 m. Plocha nových zjazdoviek je cca 8 ha. Detský park Maxiland má už zopár sezón svoje miesto v blízkosti parkoviska.

Všetky upravované terény v stredisku obsluhujú moderné lanovky. Solisko, Esíčko,TuristickáInterski sú dostupné pomocou expresnej 4-sedačky Solisko, ktorá patrí k najdhlším na Slovensku (dĺžka 2070 metrov, prevýšenie 430 m). Furkotka je dostupná z expresnej 6-sedačky Furkota.

► Skipasy cez internet

Pri kúpe skipasu cez internetu na stránke gopass.sk stredisko poskytuje zľavu z ceny, navyše sa oplatí kupovať skipasy s časovým predstihom, lebo čím skoršie nakúpite, tým nižšia bude ich cena.

► Tipy na ubytovanie na Štrbskom Plese a v okolí

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Štrbské Pleso.

Naše tipy

Naše tipy pre váš pobyt na Štrbskom Plese

► Oplatí sa zažiť na Štrbskom Plese

Ozubnicová železnica: Ozubnicová železnica (hovorovo zubačka) zo Štrby na Štrbské Pleso je jedna z dvoch ozubnicových železníc na Slovensku. Na trase dlhej 4,7 kilometra prekonáváte výškový rozdieľ 451 metrov. 

Prechádzka okolo Štrbského plesa: Peší okruh okolo tatranského vysokohorského plesa s nezameniteľnou panorámou horských štítov, skokanského mostíka aj ikonického hotela FIS stojí za prechádzku. Od jari do jesene si navyše môžete ponaťahovať svaly na kondičných zariadeniach, umiestnených pozdĺž celej trasy. V zime vedie okolo Štrbského plesa jeden z bežeckých okruhov. V lete zase Štrbské pleso ako jediné tatranské jazero ponúka romantiku v podobe člnkovania.

 

► Najlacnejšie skipasy cez internet

Nový systém flexibilných cien skipasov v Tatranskej Lomnici zvýhodňuje tých lyžiarov, ktorí si svoj skipas kúpia s veľkou časovou rezervou cez internet. Aby ste pri nákupe skipasov čo najviac ušetrili:
- zaregistrujte sa do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatočným predstihom pred termínom vašej plánovanej lyžovačky

Novým heslom pri nákupe skipasov na Štrbskom Plese totiž je: Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ!

 

Reštaurácie

Après-ski Štrbské Pleso

► Náš tip na občerstvenie

Bivac Pizza: Vynikajúce občerstvenie sa servíruje na Solisku, v nadmorskej výške 1840 metrov. Okrem pizzy si môžete dopriať tradičné slovenské špeciality a na slnečnej terase sa tešiť romantickými výhľadmi na Štrbské pleso aj Nízke Tatry.

Chata Pod Soliskom: Najmladšia vysokohorská chata vo Vysokých Tatrách, postavená v 40. rokoch 20. storočia na južnom svahu Predeného Soliska ponúka chutné jedlá vo vlastnej reštaurácii s kapacitou 70 miest a s peknou terasou.

Slalom Restaurant: V údolnej časti strediska, v tesnej blízkosti nástupnej stanice sedačkovej lanovky na Solisko nájdete slovenské špeciality aj jedlá medzinárodnej kuchyne.

► Zážitok z wellness

Aquacity Poprad: Najväčší aquapark na slovenskej strane Vysokých Tatier ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény s termálnou vodou, 50 m plavecký bazén, detský bazén, rozsiahly vitálny svet a kryokomory.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

153cm
96cm
64cm
32cm
0cm
127cm
nov
77cm
dec
95cm
jan
90cm
feb
51cm
mar
42cm
apr
máj

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
37%
Červené zjazdovky
63%
Zjazdovky spolu
12
Najdlhšia zjazdovka
2.5 km
Zjazdný terén
8.8 km
Zasnežovanie
8.3 km

Počet vlekov: 8

Expresné 6-sedačky
1
Expresné 4-sedačky
1
3-sedačky
1
Lyžiarske vleky
5

Nadmorská výška

Údolie
1360m
Vrchol
1825m
Prevýšenie
465m

Dôležité dátumy

02 december, 202302. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
14 apríl, 202414. 04. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.