Vysoké Tatry

Štrbské Pleso Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 6pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 3v pomere kvality a ceny v regióne Slovensko
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Vysoké Tatry
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso

Štrbské Pleso je najvyššie položená osada vo Vysokých Tatrách. Na južných svahoch Predného Soliska sa rozprestiera takmer 9 km ľahkých a stredne ťažkých zjazdoviek. Vzdialenosť osady od Popradu je 28 km.

Najvyšším bodom v stredisku je Solisko s nadmorskou výškou 1825 m. Zo Soliska sú unikátne výhľady na Podtatranskú kotlinu, Kriváň a Nízke Tatry.

► Čo by ste mali vedieť

V posledných rokoch bola na Štrbskom Plese výrazne rozšírená ponuka zjazdových tratí. V priestore medzi zjazdovkami Interski a Esíčko pribudla modrá trať Turistická dlhá 1750 m. Plocha nových zjazdoviek je cca 8 ha. Detský park Maxiland má už zopár sezón svoje miesto v blízkosti parkoviska.

Všetky upravované terény v stredisku obsluhujú moderné lanovky. Solisko, Esíčko,TuristickáInterski sú dostupné pomocou expresnej 4-sedačky Solisko, ktorá patrí k najdhlším na Slovensku (dĺžka 2070 metrov, prevýšenie 430 m). Furkotka je dostupná z expresnej 6-sedačky Furkota.

► Skipasy cez internet

Pri kúpe skipasu cez internetu na stránke gopass.sk stredisko poskytuje zľavu z ceny, navyše sa oplatí kupovať skipasy s časovým predstihom, lebo čím skoršie nakúpite, tým nižšia bude ich cena.

► Tipy na ubytovanie na Štrbskom Plese a v okolí

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Štrbské Pleso.

Reštaurácie

Après-ski Štrbské Pleso

► Náš tip na občerstvenie

Bivac Pizza: Vynikajúce občerstvenie sa servíruje na Solisku, v nadmorskej výške 1840 metrov. Okrem pizzy si môžete dopriať tradičné slovenské špeciality a na slnečnej terase sa tešiť romantickými výhľadmi na Štrbské pleso aj Nízke Tatry.

Chata Pod Soliskom: Najmladšia vysokohorská chata vo Vysokých Tatrách, postavená v 40. rokoch 20. storočia na južnom svahu Predeného Soliska ponúka chutné jedlá vo vlastnej reštaurácii s kapacitou 70 miest a s peknou terasou.

Slalom Restaurant: V údolnej časti strediska, v tesnej blízkosti nástupnej stanice sedačkovej lanovky na Solisko nájdete slovenské špeciality aj jedlá medzinárodnej kuchyne.

► Zážitok z wellness

Aquacity Poprad: Najväčší aquapark na slovenskej strane Vysokých Tatier ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény s termálnou vodou, 50 m plavecký bazén, detský bazén, rozsiahly vitálny svet a kryokomory.

Lyžiarske možnosti

Lyžiarske terény na Štrbskom Plese

► Zjazdovky Štrbské Pleso

Obľúbené tatranské letovisko Štrbské Pleso je naozaj tradičné lyžiarske stredisko. Žiadne zbytočné sprievodné atrakcie, všetko v stredisku sa točí iba okolo lyžovania na perfektne upravených, zväčša stredne obtiažnych zjazdovkách. Tunajšia lyžiarska sezóna patrí k najdlhším na Slovensku. Zjazdovky Esíčko a Interski vyhľadávajú pokročilí lyžiari, rovnako ako najdlhšiu trať v rezorte, 2500 metrov dlhú zjazdovku Solisko. Červenú zjazdovku Furkotka obsluhuje expresná 6-sedačka. Modrú Turistickú si vychutnajú aj rekreační lyžiari a začiatočníci. 

► Lyžiarske terény pre začiatočníkov

Štrbské Pleso ponúka začiatočníkom na lyžiach a deťom Maxiland - ohradenú plochu s vlastným vlekom. Okrem toho pri nástupnej stanici 4-sedačky Solisko Expres v údolnej časti strediska premáva Juniorský vlek, ktorý obsluhuje modrú Juniorskú zjazdovku. A začiatočníci a rekreační lyžiari si môžu ďalšie oblúčiky trénovať aj na modrej Turistickej. dlhej 1752 metrov.

Obľúbená nelyžiarska zábava pre najmenších je snowtubing, obsluhovaný vlastným vlekom v dolnej časti strediska.

► Bežecké stopy Štrbské Pleso

Bezprostredné okolie Štrbského plesa poskytuje najlepšie podmienky na bežecké lyžovanie v Tatrách. Vysoká nadmorská výška stôp (1350-1400 m) zaručuje dostatok snehu po väčšinu zimnej sezóny.

Bežecké trate v celkovej dĺžke 26,5 km sú situované do troch lokalít. Päť okruhov sa nachádza priamo v športovom areáli pri parkovisku (dĺžka 0.5, 1, 1.4, 1.6 a 2.5 km), jeden z okruhov vedie okolo Štrbského plesa (3 km) a päť okruhov je vo Furkotskej doline (2, 2.5, 3 , 4 a 5 km).

► Snowpark Štrbské Pleso

V dolnej časti modrej zjazdovky Turistická je vybudovaný snowpark pre milovníkov freestylu.

 

 

Naše tipy

Naše tipy pre váš pobyt na Štrbskom Plese

► Oplatí sa zažiť na Štrbskom Plese

Ozubnicová železnica: Ozubnicová železnica (hovorovo zubačka) zo Štrby na Štrbské Pleso je jedna z dvoch ozubnicových železníc na Slovensku. Na trase dlhej 4,7 kilometra prekonáváte výškový rozdieľ 451 metrov. 

Prechádzka okolo Štrbského plesa: Peší okruh okolo tatranského vysokohorského plesa s nezameniteľnou panorámou horských štítov, skokanského mostíka aj ikonického hotela FIS stojí za prechádzku. Od jari do jesene si navyše môžete ponaťahovať svaly na kondičných zariadeniach, umiestnených pozdĺž celej trasy. V zime vedie okolo Štrbského plesa jeden z bežeckých okruhov. V lete zase Štrbské pleso ako jediné tatranské jazero ponúka romantiku v podobe člnkovania.

 

► Najlacnejšie skipasy cez internet

Nový systém flexibilných cien skipasov v Tatranskej Lomnici zvýhodňuje tých lyžiarov, ktorí si svoj skipas kúpia s veľkou časovou rezervou cez internet. Aby ste pri nákupe skipasov čo najviac ušetrili:
- zaregistrujte sa do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatočným predstihom pred termínom vašej plánovanej lyžovačky

Novým heslom pri nákupe skipasov na Štrbskom Plese totiž je: Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ!

 

Naplánuj si lyžovačku

Štrbské Pleso Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

115cm
72cm
48cm
24cm
2cm
21cm
nov
80cm
dec
96cm
jan
90cm
feb
50cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

37%
Modré zjazdovky
63%
Červené zjazdovky
12
Zjazdovky spolu
8.8 km
Zjazdovky spolu
2.5 km
Najdlhší zjazd
8.8 km
Zjazdný terén
8.3 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 8

1
Expresné 6-sedačky
1
Expresné 4-sedačky
1
3-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1825m
Vrchol
465m
Prevýšenie
1360m
Údolie

Dôležité dátumy

11 december, 202111. 12. 2021
Štart sezóny
17 apríl, 202217. 04. 2022
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.