Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3v Après Ski v regióne Slovensko
Č. 1v kvalite zjazdoviek v regióne Vysoké Tatry
Všetky recenzie

Prehľad

Lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica je najvyššie položené lyžiarske stredisko na Slovensku. Na úpätí Lomnického štítu sú upravované terény až do nadmorskej výšky 2196 m. Stredisko ponúka najväčšie prevýšenie na Slovensku (1308 m) a podľa vlastných meraní OnTheSnow tiež najdlhšiu zjazdovku na Slovensku (5500 m).

► Čo treba vedieť

Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku presahuje 12 km a zložením sú vhodné pre všetky typy lyžiarov. Začiatočníci a sviatoční lyžiari nájdu najlepšie terény blízko záchytného parkoviska, v strednej časti strediska sa nachádzajú trate pre mierne pokročilých lyžiarov a pod Lomnickým štítom nájdu svoje Eldorádo experti v Lomnickom sedle. 

Lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici môžeme charakterizovať ako rezort veľmi vhodný pre rodiny s deťmi. Na výber je celá škála ubytovacích kapacít v okolí strediska, služby pro deti vrátane detského parku, FUNparku a lyžiarskej školy, možnosti nelyžiarskych aktivít zahŕňajú aj kúpanie v neďalekom aquaparku AquaCity Poprad či návštevu lyžiarskeho múzea priamo na stanici v Tatranskej Lomnici.

Milovníci zimnej turistiky môžu podnikať výšľapy až k horským chatám - do vyšších horských polôh sú výstupy počas zimy zakázané. 

► Skipasy cez internet

Stredisko prešlo na nový spôsob predaja skipasov a tvorby ich ceny. Cena skipasu sa tak odvíja nielen od termínu, na ktorý skipas kupujete, ale aj od toho, s akým predstihom skipas kupujete, či od obsadenosti strediska. 

► Tipy na ubytovanie v Tatranskej Lomnici a okolí

Ponuky ubytovania v rezortoch, penziónoch, apartmánoch, chatách, ubytovniach či privátoch nájdete aj tu: ubytovanie Tatranská Lomnica.

Naše tipy

Naše tipy pre váš pobyt v Tatranskej Lomnici

► Oplatí sa zažiť v Tatranskej Lomnici

Srdce lyžiarov – Lomnické sedlo: Užite si slnečnú lyžovačku v Lomnickom sedle. Najvyššie položená a najstrmšia zjazdovka z Lomnického Sedla 2 190 m n. m. uspokojí aj tých najnáročnejších lyžiarov. 1300 metrové prevýšenie, 5-mesačná záruka snehu a rozšírené zjazdovky sú zárukou skvelého zážitku na prvotriednej carvingovej 6,5 kilometrovej trati o šírke až do 60 m.

Tip pre vás – Skalnaté pleso: Zaujímavosťou Skalnatého plesa je vyhliadková veža. Tá ohúri návštevníkov výhľadom na druhý najvyšší štít na Slovensku.

Zaujímavosť – Lomnický štít: Zo Skalnatého plesa premáva na Lomnický štít, druhý najvyšší vrchol Tatier, visutá lanovka. Spiatočný lístok však nie je zahrnutý v cene skipasu, je potrebné ho zakúpiť osobitne. Na Lomnickom štíte je panoramatický chodník s terasou, kavárna a môžete tu dokonca prežiť aj noci v 4-miestnom apartmáne.

Zastavte sa na stanici v lyžiarskom múzeu: Lyžiarske múzeum sa nachádza pri stanici v Tatranskej Lomnici a mapuje históriu vzniku a vývoja zimných športov vo Vysokých Tatrách.

Tip na výlet – Kežmarok: Kežmarok, vzdialený od Tatranskej Lomnice len 15 km, má bohatú históriu. Evanjelický artikulárny dreevěný kostol v Kežmarku je zapísaný v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Počas zimy je otvorený vždy v utorok a piatok.

 

► Najlacnejšie skipasy cez internet

Nový systém flexibilných cien skipasov v Tatranskej Lomnici zvýhodňuje tých lyžiarov, ktorí si svoj skipas kúpia s veľkou časovou rezervou cez internet. Aby ste pri nákupe skipasov čo najviac ušetrili:
- zaregistrujte sa do systému Gopass.sk
- nakupujte skipasy s dostatočným predstihom pred termínom vašej plánovanej lyžovačky

Novým heslom pri kúpe skipasov v Tatranskej Lomnici totiž je: Čím skôr kúpiš, tým výhodnejšie lyžuješ!

 

► Významné podujatia v priebehu zimnej sezóny v Tatranskej Lomnici

- Ski Exclusive Opening (slávnostný začiatok lyžiarskej sezóny vždy na začiatku decembra)
- Snežné psy (tradičné dvojdňové podujatie plné súťaží, zábavy aj osvety - ukážky prác lavínových psov, psie záprahy a veľa ďalších atrakcií pre deti aj dospelých; odohráva sa zväčša vo februári)

Reštaurácie

Après-ski Tatranská Lomnica

► Náš tip na občerstvenie

Humno Tatry - Restaurant: Zaujímavý multifunkčný objekt priťahuje zraky návštevníkov už pred vstupom, môže sa totižto pochváliť historickým ratrakom z roku 1984 zabudovaným do fasády. Vo vnútri čaká ďalšie prekvapenie: zo stropu zavesený strieborný Cadillac Escalade. Humno je však aj miestom, kde si zakladajú na poctivom kulinárskom zážitku. Servírujú sa tu tradičné jedlá v modernom poňatí, pochutnať si môžete napríklad na turistickom štarte v podobe domácej bravčovej paštéty, či na malom konfitovanom prasiatku so zemiakovými šúlancami a kyslou kapustou. 
Kavárna Dedo - Lomnický štít: Názov tejto najvyššie položenej slvoenskej kaviarne (2634 m.n.m.) pramení z pôvodneho pomenovania Lomnického štítu, ktorému sa kedysi dávno prezývalo "Dedo". Okrem šálku kávy si tu môžete dopriať aj nocľah, na Lomnickom štíte je vám k dispozícii 4-miestny apartmán.
Restaurant Skalnaté Pleso: Naberte sily na ďalšiu lyžovačku a doprajte si slovenské špeciality v reštaurácii s otvorenou terasou, odkial sa otvára dychberúci výhľad na tatranské štíty.

► Večerná zábava

Humno: Tento štýlový priestor nájdete pri dolnej stanici lanoviek v Tatranskej Lomnici. Humno bolo dlho vychýreným centrom nekončiacej zábavy a klubových párty, po zavedení najnovšieho konceptu tu však majú otvorené denne od 11 do 21 hodín, a tak sa tu dá dobre najesť, skvele zabaviť a ešte sa stihnete aj riadne vyspať na ďalší náročný lyžiarsky deň.

► Zážitok z wellness

Aquacity Poprad: Najväčší aquapark na slovenskej strane Vysokých Tatier ponúka vonkajšie aj vnútorné bazény s termálnou vodou, 50 m plavecký bazén, detský bazén, rozľahlý vitálny svet aj kryokomory. Od Tatranskej Lomnice je vzdialený iba 16 km autom či vlakom.

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

168cm
105cm
70cm
35cm
0cm
140cm
nov
80cm
dec
115cm
jan
107cm
feb
62cm
mar
40cm
apr
máj

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
47%
Červené zjazdovky
43%
Čierne zjazdovky
10%
Zjazdovky spolu
13
Najdlhšia zjazdovka
2 km
Zjazdný terén
12.2 km
Zasnežovanie
10.5 km

Počet vlekov: 10

Kabínkové lanovky
3
Expresné 8-sedačky
1
Expresné 6-sedačky
1
4-sedačky
1
2-sedačky
1
Lyžiarske vleky
3

Nadmorská výška

Údolie
888m
Vrchol
2634m
Prevýšenie
1746m

Dôležité dátumy

13 december, 202413. 12. 2024
Plánovaný štart sezóny
30 apríl, 202530. 04. 2025
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
164
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.