Bachledka Ski&Sun Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 1pre rodiny v regióne Slovensko
Č. 1v pomere kvality a ceny v regióne Vysoké Tatry
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko BACHLEDKA Ski & Sun

BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza v pohorí Spišská Magura a rozprestiera sa na území troch obcí – Ždiar, Jezersko a Malá Franková. Prístup do strediska motorovým vozidlom je možný z každej z dolín. 

V stredisku sú k dispozícii zjazdovky s rôznou obtiažnosťou od ľahkej až po ťažkú, nová 10-miestna kabínková gondola, 4-sedačková lanovka v Jezersku a 5 lyžiarskych vlekov. Pre začiatočníkov je vyhradený detský park Bachledka detský svet s lyžiarskou školou, zimnými atrakciami a snowcampom priamo na hrebeni. Nový je aj výučbový areál v Bachledovej doline, nad nástupnou stanicou 10-miestnej lanovky. Bežkári ocenia upravované trate s celkovou dĺžkou 20 km.

► Služby v stredisku

Súčasťou strediska je tiež lyžiarska a snowboardová škola, požičovňa, bufety aj bezbariérová reštaurácia Panorama. K atrakciám patrí bobová dráha, snowtubing a snowrafting. V Jezersku sa nachádza osvetlené ľadové klzisko. Pre všetkých, kto sa chcú vrátiť do detstva a čias sánkovačiek, je pripravená 2,5 kilometra dlhá sánkarská dráha. 

Parkovanie v stredisku je bezplatné, do strediska premáva aj skibus z Popradu, Kežmarku či Vysokých Tatier. Z vrcholu zjazdoviek je panoramatický výhľad na Vysoké a Belianske Tatry.

► Výhodné skipasy

Stredisko je členom skupiny TatrySki, čo lyžiarom umožňuje lyžovať na viac ako 61 km zjazdoviek v osemnástich lyžiarskych strediskách na Slovensku a v Poľsku pri zakúpenom skipase na minimálne 2 dni. 

► Cesta korunami stromov

Bachledka Ski & Sun je prvé slovenské lyžiarske stredisko, kde môžu návštevníci vystúpať na vyhliadkovú vežu naývanú Cesta korunami stromov. K tejto veľmi obľúbenej turistickej atrakcii premáva kabínková lanovka, ktorá je v prevádzke celoročne.

► Tipy na ubytovanie v Bachledke a okolí

Priamo v stredisku sú návštevníkom k dispozícii výnimočné apartmány na vrchole Spišskej Magury ako aj ski in - ski out ubytovanie s praktickou polohou na promenáde v prírode. V priamom susedstve strediska, v obci Jezersko, sa nachádza aj penzión Ski Jezersko. Viac informácií o ubytovaní nájdete na stránke strediska.

Okrem týchto ubytovacích zariadení sú v okolí lyžiarskeho strediska samozrejme k dispozícii aj ďalšie penzióny, hotely či priváty rôznych ubytovateľov. Ich ponuky nájdete aj tu: Ubytovanie Bachledka.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

33cm
21cm
14cm
7cm
4cm
9cm
nov
27cm
dec
26cm
jan
16cm
feb
10cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

35%
Zelené zjazdovky
43%
Červené zjazdovky
22%
Čierne zjazdovky
8
Zjazdovky spolu
8.4 km
Zjazdovky spolu
1.8 km
Najdlhší zjazd
8.4 km
Zjazdný terén
0.3 km
Osvetlené
7 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 10

1
Kabínkové lanovky
1
4-sedačky
8
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1160m
Vrchol
340m
Prevýšenie
820m
Údolie

Dôležité dátumy

08 december, 202308. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
24 marec, 202424. 03. 2024
Plánovaný koniec sezóny
90
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.