Vysoké Tatry

Bachledka Ski&Sun Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7v pomere kvality a ceny v regióne Slovensko
Č. 3pre pokročilých v regióne Vysoké Tatry
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko BACHLEDKA Ski & Sun

BACHLEDKA Ski & Sun sa nachádza v pohorí Spišská Magura a rozprestiera sa na území troch obcí – Ždiar, Jezersko a Malá Franková. Prístup do strediska motorovým vozidlom je možný z každej z dolín. 

V stredisku sú k dispozícii zjazdovky s rôznou obtiažnosťou od ľahkej až po ťažkú, nová 10-miestna kabínková gondola, 4-sedačková lanovka v Jezersku a 5 lyžiarskych vlekov. Pre začiatočníkov je vyhradený detský park Bachledka detský svet s lyžiarskou školou, zimnými atrakciami a snowcampom priamo na hrebeni. Nový je aj výučbový areál v Bachledovej doline, nad nástupnou stanicou 10-miestnej lanovky. Bežkári ocenia upravované trate s celkovou dĺžkou 20 km.

► Služby v stredisku

Súčasťou strediska je tiež lyžiarska a snowboardová škola, požičovňa, bufety aj bezbariérová reštaurácia Panorama. K atrakciám patrí bobová dráha, snowtubing a snowrafting. V Jezersku sa nachádza osvetlené ľadové klzisko. Pre všetkých, kto sa chcú vrátiť do detstva a čias sánkovačiek, je pripravená 2,5 kilometra dlhá sánkarská dráha. 

Parkovanie v stredisku je bezplatné, do strediska premáva aj skibus z Popradu, Kežmarku či Vysokých Tatier. Z vrcholu zjazdoviek je panoramatický výhľad na Vysoké a Belianske Tatry.

► Výhodné skipasy

Stredisko je členom skupiny TatrySki, čo lyžiarom umožňuje lyžovať na viac ako 61 km zjazdoviek v osemnástich lyžiarskych strediskách na Slovensku a v Poľsku pri zakúpenom skipase na minimálne 2 dni. 

► Cesta korunami stromov

Bachledka Ski & Sun je prvé slovenské lyžiarske stredisko, kde môžu návštevníci vystúpať na vyhliadkovú vežu naývanú Cesta korunami stromov. K tejto veľmi obľúbenej turistickej atrakcii premáva kabínková lanovka, ktorá je v prevádzke celoročne.

► Tipy na ubytovanie v Bachledke a okolí

Priamo v stredisku sú návštevníkom k dispozícii výnimočné apartmány na vrchole Spišskej Magury ako aj ski in - ski out ubytovanie s praktickou polohou na promenáde v prírode. V priamom susedstve strediska, v obci Jezersko, sa nachádza aj penzión Ski Jezersko. Viac informácií o ubytovaní nájdete na stránke strediska.

Okrem týchto ubytovacích zariadení sú v okolí lyžiarskeho strediska samozrejme k dispozícii aj ďalšie penzióny, hotely či priváty rôznych ubytovateľov. Ich ponuky nájdete aj tu: Ubytovanie Bachledka.

Naplánuj si lyžovačku

Bachledka Ski&Sun Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

39%
Modré zjazdovky
48%
Červené zjazdovky
13%
Čierne zjazdovky
8
Zjazdovky spolu
5.6 km
Zjazdovky spolu
1.8 km
Najdlhší zjazd
7.5 km
Zjazdný terén
0.3 km
Osvetlené
6.7 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 7

1
Kabínkové lanovky
1
4-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1160m
Vrchol
340m
Prevýšenie
820m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.