Tatranská Lomnica Mapa zjazdoviek

Spoznajte lyžiarske stredisko Tatranská Lomnica - pozrite si, ako vyzerá mapa strediska Tatranská Lomnica, naplánujte si lyžovačku na ďalší deň alebo si znova pripomeňte zjazdovky, ktoré ste už na lyžiach prešli. Kliknutím na mapu nižšie sa náhľad zväčší

Zjazdovky v Tatranskej Lomnici

► Zjazdové trate Tatranská Lomnica

Tatranská Lomnica ponúka pestrý výber zjazdoviek pre všetky typy lyžiarov. Náročnosť lyžiarskych tratí stúpa súbežne s nadmorskou výškou. Svahy pre začiatočníkov a mierne pokročilých sa nachádzajú v dolnej časti strediska, v lokalitách Štart a Buková hora. Tieto terény obsluhujú dve expresné sedačky s bublinami a jedna 4-miestna kabínová lanovka. Vyššie položené Čučoriedky sa vyznačujú širokými červenými svahmi s 4-sedačkou. Nad Čučoriedkami leží Generál, ktorý po terénnych úpravách ponúka stredne náročné zjazdovky obsluhované novou 15-místnou kabínkovou lanovkou. Najvyššie položené terény nad Skalnatým plesom sú určené pre skúsených až veľmi skúsených lyžiarov a sú dostupné vďaka staršej 2-sedačke. Práve tu sa totiž začína najdlhšia zjazdovka na Slovensku, zo začiatku dosť strmá trať z Lomnického sedla, ktorá ponúka impozantné výhľady.

► Snowparky, fun slopes a boardercrossové trate Tatranská Lomnica

Snowpark by ste v Tatranskej Lomnici hľadali márne. Napriek tomu tu je však o zábavu pri lyžovaní postarané veľmi dobre. Ctižiadostiví lyžiari si môžu pomerať sily, presnejšie rýchlosť na profi trati s časomierou a rodiny sa zabavia vo fan zóne na nenáročných snehových prekážkach.

- Audi Ski aréna: pri lyžovačke zo Skalnatého plesa si lyžiari môžu zmerať rýchlosť svojej jazdy vo vyhradenej časti zjazdovky Čučoriedky západ. Časomiera s finálnym časom je umiestnená pri dojazde. V aréne nechýbajú ani slalomové branky - slalomovú trať zvládnu deti, seniori aj začiatočníci.

- Fun Zone: Zábavná zjazdovka s terénnymi vlnami a jednou veľkou klopenkou, ako aj deťmi veľmi obľúbená Cesta divočinou je situovaná pri modrej zjazdovke Štart východ. 

► Freeride Tatranská Lomnica

Freeridovú zónu v Tatranskej Lomnici nájdete na samom vrcholku strediska pod Lomnickým štítom. Francúzska mulda je dostupná rovnakou starou dvojsedačkou nad Skalnatým plesom ako zjazdovka Lomnické sedlo.

► Zjazdovky pre začiatočníkov v Tatranskej Lomnici

Tatranská Lomnica je vďaka svojim miernym svahom v dolnej časti strediska vyhľadávaným cieľom mnohých školských lyžiarskych výcvikov. Začiatočníci môžu svoju lyžiarsku techniku trénovať na modrých zjazdovkách na Štarte a na Bukovej hore. Deťom slúži MAXILAND - ohradená plocha lyžiarskej škôlky pre deti a arény pre začiatočníkov, kde je pre uľahčenie prepravy umiestnený pásový vlek. Pre vstup do Maxilandu netreba mať skipas.

► Bežecké stopy Tatranská Lomnica

Priaznivci bežeckého lyžovania môžu v Tatranskej Lomnici využiť bežecký okruh Hlboká, dlhý 2700 metrov. Okruh sa nachádza v dolnej časti strediska, pri parkovisku na Jamách.

Viac o lyžiarskom teréne

Modré zjazdovky
47%
Červené zjazdovky
43%
Čierne zjazdovky
10%
Zjazdovky spolu
13
Najdlhšia zjazdovka
2 km
Zjazdný terén
12.2 km
Zasnežovanie
10.5 km

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.