Vysoké Tatry

Štrbské Pleso Mapa zjazdoviek

Štrbské Pleso Mapa zjazdoviek

Spoznajte lyžiarske stredisko Štrbské Pleso - pozrite si, ako vyzerá mapa strediska Štrbské Pleso, naplánujte si lyžovačku na ďalší deň alebo si znova pripomeňte zjazdovky, ktoré ste už na lyžiach prešli. Kliknutím na mapu nižšie sa náhľad zväčší
Štrbské Pleso resort's trail map

Lyžiarske terény na Štrbskom Plese

► Zjazdovky Štrbské Pleso

Obľúbené tatranské letovisko Štrbské Pleso je naozaj tradičné lyžiarske stredisko. Žiadne zbytočné sprievodné atrakcie, všetko v stredisku sa točí iba okolo lyžovania na perfektne upravených, zväčša stredne obtiažnych zjazdovkách. Tunajšia lyžiarska sezóna patrí k najdlhším na Slovensku. Zjazdovky Esíčko a Interski vyhľadávajú pokročilí lyžiari, rovnako ako najdlhšiu trať v rezorte, 2500 metrov dlhú zjazdovku Solisko. Červenú zjazdovku Furkotka obsluhuje expresná 6-sedačka. Modrú Turistickú si vychutnajú aj rekreační lyžiari a začiatočníci. 

► Lyžiarske terény pre začiatočníkov

Štrbské Pleso ponúka začiatočníkom na lyžiach a deťom Maxiland - ohradenú plochu s vlastným vlekom. Okrem toho pri nástupnej stanici 4-sedačky Solisko Expres v údolnej časti strediska premáva Juniorský vlek, ktorý obsluhuje modrú Juniorskú zjazdovku. A začiatočníci a rekreační lyžiari si môžu ďalšie oblúčiky trénovať aj na modrej Turistickej. dlhej 1752 metrov.

Obľúbená nelyžiarska zábava pre najmenších je snowtubing, obsluhovaný vlastným vlekom v dolnej časti strediska.

► Bežecké stopy Štrbské Pleso

Bezprostredné okolie Štrbského plesa poskytuje najlepšie podmienky na bežecké lyžovanie v Tatrách. Vysoká nadmorská výška stôp (1350-1400 m) zaručuje dostatok snehu po väčšinu zimnej sezóny.

Bežecké trate v celkovej dĺžke 26,5 km sú situované do troch lokalít. Päť okruhov sa nachádza priamo v športovom areáli pri parkovisku (dĺžka 0.5, 1, 1.4, 1.6 a 2.5 km), jeden z okruhov vedie okolo Štrbského plesa (3 km) a päť okruhov je vo Furkotskej doline (2, 2.5, 3 , 4 a 5 km).

► Snowpark Štrbské Pleso

V dolnej časti modrej zjazdovky Turistická je vybudovaný snowpark pre milovníkov freestylu.

 

 

Stav strediska: Otvorené

71%
Modré zjazdovky
100%
Červené zjazdovky
N.A.
Zjazd do údolia
90%
Otvorené zjazdovky

Naplánuj si lyžovačku

Štrbské Pleso Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

37%
Modré zjazdovky
63%
Červené zjazdovky
12
Zjazdovky spolu
8.8 km
Zjazdovky spolu
2.5 km
Najdlhší zjazd
8.8 km
Zjazdný terén
8.3 km
Zasnežovanie
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.