Alpe di Siusi / Seiser Alm Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4pre rodiny v regióne Južné Tirolsko
Všetky recenzie

Stredisko

Alpe di Siusi (v nemčine známe ako Seiser Alm) ponúka lyžiarom viac ako 60 km zjazdoviek všetkých typov náročnosti v srdci Dolomitov. Iba dve trate sú náročné, tie zvyšné sú široké, carvingové zjazdovky bez ostrejších sklonov. Osemnásť najmiernejších tratí láka predovšetkým rodiny s deťmi, pre ktoré je tu pripravené veľmi dobré zázemie. Nudiť sa tu nebudú ani lyžiari, ktorí už majú čo to nalyžované - rovných 50 km tratí je označených červenou farbou - všetky tieto trošku náročnejšie zjazdy sú veľmi zábavné. K zjazdovkám v stredisku dopravujú lyžiarov 2 kabínkové lanovky, 13 sedačkových lanoviek a 5 vlekov.

O rodiny s deťmi je v Alpe di Siusi naozaj dobre postarané. Tunajšie svahy majú nepríliš prudký sklon, ktorý deťom vyhovuje, nachádza sa tu tiež množstvo aktivít orientovaných priamo na deti - rôzne detské ihriská ako Ski Fun Park či Europark, vláčik mini-express, ktorý prmáva priamo po zjazdovke alebo tzv. Čarodějnický okruh, v rámci ktorého si deti hravou formou vyskúšajú slalom či jazdu v bubnoch a ešte sa dozvedia zaujímavosti o čarodejniciach. Pre rodiny s deťmi sú pravidelne v ponuke špeciálne rodinné balíčky, vďaka ktorým môžete získať napr. ubytovanie pre deti zdarma. Všetky deti do 8 rokov veku lyžujú v Alpe di Siusi bezplatne.

Komu by svahy Alpe di Siusi nestačili, môže sa vybrať na prieskum lyžiarskej oblasti Sella Ronda: stačí zamieriť do Saltria a potom skibusom do Monte Pana, ktoré je priamo napojené na Sella Ronda. Celodenná túra pre lyžiarov a snowboardistov je dlhá 26 kilometrov a po celý čas vedie okolo masivu Sella.

V stredisku sú dostupné dva typy skipasov - so skipasom Seiser Alm majú lyžiari prístup k zjazdovkám v Alpe di Siusi, ako aj ku všetkým tratiam strediska Val Gardena. Druhá možnosť je skipas Dolomiti Superski, ktorý sprístupňuje 12 lyžiarskych oblastí s celkom 1200 kilometre zjazdoviek.

V Seiser Alm sa môžete venovať aj množstvu iných zimných športových aktivít, od bežkovania na upravených bežeckých terénoch vo vysokej nadmorskej výške cez sánkovanie na viacerých sánkarských dráhach či zdolávanie skokov a ďalších prekážok v jednom z najlepších talianskych snowparkov, až po túry na snežniciach.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

50cm
32cm
21cm
11cm
5cm
13cm
nov
30cm
dec
33cm
jan
42cm
feb
29cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

33%
Modré zjazdovky
63%
Červené zjazdovky
4%
Čierne zjazdovky
67
Zjazdovky spolu
60 km
Zjazdovky spolu
3.2 km
Najdlhší zjazd
65.7 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 23

3
Kabínkové lanovky
4
Expresné 6-sedačky
6
4-sedačky
5
2-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2249m
Vrchol
1000m
Prevýšenie
1000m
Údolie

Dôležité dátumy

07 december, 202207. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
11 apríl, 202311. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.