Južné Tirolsko

Carezza Ski Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 8pre rodiny v regióne Európa
Č. 7pre rodiny v regióne Taliansko
Č. 6v kvalite zjazdoviek v regióne Južné Tirolsko
Všetky recenzie

Stredisko

Malebné lyžiarske stredisko Carezza Ski sa nachádza v obľúbenom turistickom regióne Južné Tirolsko a je súčasťou jednej z najväčších lyžiarskych oblastí Dolomiti Superski. Tak ako väčšina ďalších stredísk z tejto oblasti, aj Carezza Ski je rajom pre rodiny s deťmi; viac ako polovica tunajších tratí je totiž značená modrou farbou, ide o mierne svahy vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Celkom je v Carezza Ski k dispozícii 41 km zjazdoviek, na ktorých je dostatočná vrstva snehu zaručená tiež vďaka takmer 100% pokrytiu technickým zasnežovaním.

Hlavnými dopravnými zariadeniami na svahoch sú dve kabínkové lanovky, doplnené šiestimi sedačkovými lanovkami a siedmimi vlekmi.

V Carezza Ski sa lyžuje zvyčajne do decembra až do apríla a kto nemá dosť lyžovania počas dňa, môže si dva razy do týždňa dopriať aj lyžovačku pod hviezdami - vždy v utorok a vo štvrtok býva pre nočné lyžovanie medzi 19:30 a 22:00 upravená zjazdovka Christomannos.

Na svoje si tu prídu aj snowboardisti. Okrem 40 km zjazdoviek, ktoré môžu na svojich doskách zdolávať, stojí za návštevu aj niektorý z tunajších snowparkov, napríklad najnovší snowpark Antermont.

Návštevníci, ktorí dávajú prednosť bežeckému lyžovaniu, určite ocenia upravené slnečné bežecké stopy na dvoch okruhoch (Frini, 5 km a Karersee 3 km), spojené vďaka osemkilometrovej spojovacej trati. K ďalším obľúbeným aktivitám patria výlety na snežniciach po okolitých terénoch, pričom na výber je od najľahších rovinatých trás až po strmé horské túry. Na výlety si možno objednať miestneho sprievodcu.
Na svahoch strediska Carezza Ski sa nachádza na 20 horských chát, kde si môžete vychutnať chvíle odpočinku, vyskúšať tunajšie špeciality juhotirolskej kuchyne, alebo sa len slniť na tunajších slnečných terasách a tešiť sa pohľadom na panorámu dolomitských masívov Rosengarten a Latemar.

V oblasti Carezza Ski sa nachádza množstvo hotelov, penziónov aj apartmánov, ktoré sú veľmi ústretové k rodinám. Vďaka ochote miestneho personálu a vynikajúcim službám v pohodlnom prostredí si môžete byť istí, že prežijete nezabudnuteľnú bezstarostnú dovolenku!

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

47cm
29cm
20cm
10cm
1cm
9cm
nov
31cm
dec
35cm
jan
38cm
feb
35cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

48%
Modré zjazdovky
36%
Červené zjazdovky
16%
Čierne zjazdovky
25
Zjazdovky spolu
40 km
Zjazdovky spolu
7 km
Najdlhší zjazd
40 km
Zjazdný terén
40 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 13

5
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
2
Expresné 4-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2337m
Vrchol
1137m
Prevýšenie
1200m
Údolie

Dôležité dátumy

04 december, 202104. 12. 2021
Štart sezóny
27 marec, 202227. 03. 2022
Koniec sezóny
121
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
71
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.