Východné Nórsko

Trysil Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4pre expertov v regióne Európa
Č. 2v Après Ski v regióne Nórsko
Č. 1pre rodiny v regióne Hedmark
Všetky recenzie

Len 2,5 hodiny severovýchodne od Osla sa nachádza Trysil, iba 30 km od švédskej hranice. Unikátny ihličnatý les sa rozprestiera po celom kraji. A uprostred stojí Trysilfjellet s vrcholom v nadmorskej výške 1132 metrov. Práve tu je domov najväčšieho nórskeho lyžiarskeho strediska. 31 lyžiarskych vlekov a 71 km zjazdoviek spája tri strany hory do rôznorodej a rozmanitej lyžiarskej oblasti so zjazdovkami a aktivitami pre všetkých.
Trysil je ozaj rodinná destinácia: Spoločne môžete vystúpať na vleku až hore, a až tam sa rozhodnete podľa svojich želaní a možností pre jednoduchšie alebo náročnejšie zjazdy. Trysil je veľký: Tri horské oblasti sú navzájom prepojené vlekmi a zjazdovkami. Tri trasy vedú cez hory. Priamu a pohodlnú cestu ponúkajú vleky Hesten a Kanken, ktoré vás vyvezú až do nadmorskej výšky 1100 metrov. Z tejto výšky sa vám núka pohľad na míle ďaleko do všetkých smerov.

Záruka snehu až do mája
Lyžiarska sezóna začína v Trysil čoskoro. Spravidla si tu prvý lyžovanie môžete užiť už od konca októbra až do začiatku mája. V tejto oblasti býva vždy dostatok snehu, ale aj keby ho náhodou bolo menej, k slovu prídu nórske najmodernejšie a najväčšie zasnežovacie systémy. Skrátka: ideálne podmienky, vyše 150 lyžiarskych dní ročne, a práve tak po niekoľko nocí, kedy sú zjazdovky znovu perfektne upravené.
Ak sa náhodou stane, že zima do týchto končín nedorazí včas, sklamaní hostia dostanú od strediska Trysil späť svoje peniaze za lyžiarsku dovolenku. Táto garancia snehu sa vzťahuje na ubytovanie, lyžiarske výcviky, požičovne lyžiarskeho vybavenia a skipasy.

Večerné a ranné lyžovanie
V piatok, sobotu a utorok môžete v Trysil zažiť nočné lyžovanie - osvetlené zjazdovky sú tu otvorené až do 20 hodín. Všetci, ktorí stále hľadajú niečo navyše, môžu začať svoj deň veľmi skoro: Od 10.2. do 10.4. majú každú stredu a sobotu príležitosť nadšenci ranného manžestru. Pre ranné vtáčatá tak deň začína dobrými raňajkami v Høgegga - a potom už hor sa na čerstvo upravené zjazdovky. Treba ale brať do úvahy, že ponuka čerstvých stôp platí len pre malé skupiny a ranný zjazd po manžestru je nutné rezervovať aspoň jeden deň vopred.

Trysil pre deti
Najmä deti si v Trysil užijú zimné prázdniny plné zábavy. Bezpečný pôžitok z lyžovania si môžu užiť v niektorom z troch špeciálnych detských lyžiarskych areálov. Mierne a nenáročné svahy vaše deti hravo zvládnu a nebudú sa bať ani na vleky, ktoré tieto zjazdovky obsluhujú - sú jednoduché a bez problémov ich zvládnu aj najmenší návštevníci.

Reštaurácie a nočný život
Trysil má veľa dobrých reštaurácií a útulných kaviarní. Samotné lyžiarske stredisko sa môže pochváliť viac ako 17 reštauráciami a rýchlymi občerstveniami. Po skončení lyžiarskeho dňa je pravý čas na apres ski, a to si môžete užiť hneď na niekoľkých miestach sa živou hudbou: Laaven, Ski Pub, T2 a nový Skybar IC:Blu, to sú len niektoré tipy na báječný a zábavný večer v Trysil.

Naplánuj si lyžovačku

Trysil Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Nový sneh spolu

86cm
54cm
36cm
18cm
0cm
0cm
nov
22cm
dec
71cm
jan
4cm
feb
27cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

35%
Zelené zjazdovky
17%
Modré zjazdovky
26%
Červené zjazdovky
22%
Čierne zjazdovky
66
Zjazdovky spolu
4 km
Najdlhší zjazd

Počet vlekov: 31

4
Expresné 6-sedačky
1
4-sedačky
1
2-sedačky
25
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1100m
Vrchol
625m
Prevýšenie
475m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.