Dalarnas Län

Idre Fjäll Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 1pre pokročilých v regióne Švédsko
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Dalarnas Län
Všetky recenzie

Idre Fjäll je jedno z najväčších lyžiarskych stredísk vo Švédsku. Povesť najviac zasneženého rezortu dosahuje ďaleko za švédske hranice! Lyžiarska sezóna tu trvá od novembra do apríla, vzduch tu býva veľmi suchý a čistý. Svetobežníci, ktorí sú zvyknutí cestovať na veľké vzdialenosti ocenia, že stredisko leží relatívne blízko pri Osle. Z hlavného mesta Švédska ste tu autom za päť hodín.

Snehom si tu môžete byť istí, a to na celých 29 kilometroch zjazdoviek. Idre je obľúbená prázdninová destinácia najmä pre rodiny s deťmi. Takmer 40 percent tunajších terénov tvoria zelené svahy pre úplných začiatočníkov, a tak sa tu deti majú rozhodne na čo tešiť. Po celom areáli sú umiestnené plochy vyhradené len pre deti a najmenším je tu k dispozícii aj detský areál Adventureland.

Idre Fjäll je však známy nielen pre svoju bohatú ponuku rodinných radovánok. Skutočné lahôdky tu môžu objavovať vyznávači adrenalínu a dobrodružstva. Pýchou je extrémne náročná trať Chocken - najstrmšia upravená zjazdovka v Škandinávii. Okrem nej je na východnej strane areálu ešte viacero ďalších náročných čiernych zjazdov. Pre snowboardistov a vyznávačov freestylu je tu vždy upravený snowpark, rozdelený do štyroch úrovní obtiažnosti.

Ohromný výber tratí pre bežecké lyžovanie vás privedie do rozpakov. Nájdete tu všetko, od upravených stôp cez prírodné terény až po tréningové trate.

Po náročnom dni na zjazdovkách si môžete oddýchnuť v niektorej z mnohých miestnych kaviarní, alebo sa povenovať iným športom, ak vám ešte ostávajú sily, napr. plávaniu alebo bowlingu.

Naplánuj si lyžovačku

Idre Fjäll Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Nový sneh spolu

90cm
57cm
38cm
19cm
5cm
7cm
nov
75cm
dec
67cm
jan
5cm
feb
19cm
mar
12cm
apr

Viac o lyžiarskom teréne

39%
Zelené zjazdovky
24%
Modré zjazdovky
13%
Červené zjazdovky
24%
Čierne zjazdovky
41
Zjazdovky spolu
2 km
Najdlhší zjazd
85 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 24

2
Expresné 6-sedačky
4
4-sedačky
1
2-sedačky
17
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

892m
Vrchol
307m
Prevýšenie
585m
Údolie

Dôležité dátumy

11 december, 202111. 12. 2021

Štart sezóny

24 apríl, 202224. 04. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

21

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.