Sistema Penibético, Sierra Nevada
Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 6v Après Ski v regióne Španielsko
Č. 1pre expertov v regióne Granada
Všetky recenzie

Prehľad

Lyžovanie v Španielsku? Žiadny problém! Sierra Nevada sa nachádza v južnom Španielsku, v tzv. Sistema Penibético, neďaleko mesta Grenada, ktoré je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Vleky a lanovky v stredisku Sierra Nevada dopravujú lyžiarov medzi 2100 m.n.m. a 3282 m.n.m. Doslova zasnežené hory sú španielskym najvyšším pohorím a je to pre veľa Španielov ideálna rekreačná oblasť v lete, avšak najmä v zime. Lyžiarsky areál sa skladá zo šiestich menších oblastí: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma Dílar, Parador a Río. Vďaka najvyššie položenej ceste v Európe môžete autom vystúpiť až na vrchol Pico del Veleta.

Pokiaľ ide o zimné športy, Sierra Nevada je jednoznačná španielska jednotka! Približne 100 kilometrov zjazdoviek ponúka nielen Španielom z juhu čistú rozkoš z lyžovania. K dispozícii je viac ako 30 moderných lanoviek a viacero lyžiarskych vlekov. Prepravná kapacita dosahuje takmer 50 tisíc lyžiarov za hodinu. Veľká časť zo 103 zjazdoviek je v prípade potreby technicky zasnežovaná. Vedľa snowparku a Centra voľnočasových aktivít ponúka Sierra Nevada už aj u nás známu lahôdku pre milovníkov ranného manžestru, tzv. Mirla Blanco.

V pohorí Sierra Nevada je veľmi populárny snowboarding a v posledných rokoch sa teší stále väčšej popularite. Pre freestylerov bola vybudovaná aj U-rampa, ktorá je prístupná v závislosti na snehových podmienkach. V areáli nájdete aj množstvo módnych SNB obchodov s najnovšími doskami aj doplnkami. Nechýbajú výukové kurzy snowboardingu pre rôzne úrovne zručností, od začiatočníkov po zdatných snowboardistov, ktorí chcú len vypilovať štýl.

Po dni strávenom na zjazdovkách sa môžete posilniť v jednej z reštaurácií v Pradollano a dopriať si bohatú večeru. Apres-ski a nočný život v Španielsku je veľmi živý, vzrušujúci a plný hudby, tanca, elánu a nadšenia - nezabudnuteľný zážitok!

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

15cm
9cm
6cm
3cm
0cm
nov
0.2cm
dec
12cm
jan
3cm
feb
7cm
mar
3cm
apr
máj

Viac o lyžiarskom teréne

Zelené zjazdovky
-
Modré zjazdovky
49%
Červené zjazdovky
43%
Čierne zjazdovky
7%
Zjazdovky spolu
116
Najdlhšia zjazdovka
6.2 km
Zjazdný terén
106.8 km
Osvetlené
3 km
Zasnežovanie
61 ha

Počet vlekov: 21

Kabínkové lanovky
2
Expresné 6-sedačky
5
4-sedačky
3
3-sedačky
3
2-sedačky
3
Lyžiarske vleky
5

Nadmorská výška

Údolie
2102m
Vrchol
3305m
Prevýšenie
1203m

Dôležité dátumy

02 december, 202302. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
21 apríl, 202421. 04. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
60
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.