Horné Bavorsko

Spitzingsee - Tegernsee Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4pre rodiny v regióne Európa
Č. 2pre rodiny v regióne Nemecko
Č. 2pre rodiny v regióne Bavorsko
Všetky recenzie

Obľúbené lyžiarske stredisko v idylickom Spitzingsee sa nachádza len 70 km južne od Mníchova a ponúka ideálne zimné športové zázemie pre jednodňových návštevníkov a turistov. Mladé, moderné a s veľkou zárukou snehu, tak sa svojim návštevníkom prezentuje areál Spritzingsee-Tegernsee. Zasnežovacie sytémy najnovšej generácie a exponovaná poloha medzi 1100 a 1600 m.n.m. zaručujú zábavu na lyžiarskych svahoch od začiatku decembra až do konca marca. Hlavná oblasť okolo Stümpflingu a Rosskopf je obľúbená najmä pre rodiny s deťmi. V oboch častiach sa nachádzajú ľahké zjazdovky pre deti a pre začiatočníkov, ako aj niekoľko náročných čiernych zjazdov, ktoré môžu brať zdatní lyžiari ako veľkú výzvu.

Burton Snowpark na dolnom Firstalme patrí do TOP 3 v celom Nemecku a je považovaný za raj pre snowboardistov a fanúšikov nových štýlov. Individualisti ocenia náročné zjazdovky na Taubensteine, kde sa lyžuje cez víkendy a počas bavorských zimných prázdnin denne. Medzi údolnými stanicami okolo Spitzingsee premáva bezplatný skibus.

Areál v Spitzingsee je súčasťou väčšieho projektu AlpenPlus, vďaka čomu môžete na jeden skipas lyžovať v piatich rôznych lyžiarskych oblastiach na 160 km zjazdových tratí.

Naplánuj si lyžovačku

Spitzingsee - Tegernsee Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

43%
Modré zjazdovky
38%
Červené zjazdovky
20%
Čierne zjazdovky
9
Zjazdovky spolu
20 km
Zjazdovky spolu
3.5 km
Najdlhší zjazd
20 km
Zjazdný terén
2.5 km
Osvetlené
10 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 10

2
Expresné 4-sedačky
1
2-sedačky
7
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1560m
Vrchol
480m
Prevýšenie
980m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.