Korutánsko

Nassfeld Hermagor Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4pre rodiny v regióne Európa
Č. 3pre rodiny v regióne Rakúsko
Č. 1pre expertov v regióne Korutánsko
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Nassfeld Hermagor

Lyžiarska oblasť Nassfeld Hermagor v Karnských Alpách sa rozkladá v sedle medzi rakúskou dolinou Gail a talianskym údolím Val Canale. Sedlo sa nachádza v nadmorskej výške 1552 metrov. Medzi najvýznamnejšie okolité hory patrí Gartnerkofel (2195 m), Roßkofel (2239 m) a Trogkofel (2280 m).

► Dobre vedieť

Skiarena Nassfeld, situovaná priamo na vrchole priesmyku, je najväčším lyžiarskym areálom v Korutánsku. Dokonca aj v zimných mesiacoch si tu lyžiari a snowboardisti môžu vychutnať oveľa viac slnečných dní, než je alpský priemer. Svahy v Nassfelde sú prevažne stredne náročné, nájde sa tu však aj pár modrých tratí pre začiatočníkov. V tunajšom na sneh veľmi bohatom rezorte nechýba ani značená freeridová zóna, ktorá je lákadlom pre milovníkov prašanu a pôsobí na ne ako magnet.

Pri dolnej stanici lanovky Millenium Express v Tröpolachu môžete využiť aj pestrú ponuku nelyžiarskych aktivít, medzi ktoré patrí snowtubing, Zipflbob (podobné vozítko ako naše známe boby, len s ovládacou pákou uprostred, okolo ktorej si zložíte nohy), Snowskate, snežný skúter Bambini, Hammerhead, horské kolobežky, sánkovanie, skifox, Bikeboard, Snowter alebo horské vozíky. Všetko, čo potrebujete na svoju zimnú zábavu, si môžete pohodlne zapožičať v tunajšej požičovni.

Vynikajúce sú tiež cvičné svahy začiatočníkov a somárske lúčky pre deti, kde ponúkajú svoje odborné služby skúsení lyžiarski inštruktori v lyžiarskych školách. Na priaznivcov bežeckého lyžovania čaká veľa kilometrov upravených bežeckých stôp a tiež špecializované Nordic Competence Centrum.

► Pre rodiny s deťmi

V oblasti Nassfeldu sa nachádzajú štyri rôzne rodinné lokality, kde sú mierne zjazdovky, vhodné k výučbe lyžovania, cvičné vleky aj lyžiarske školy a škôlky a tiež množstvo ďalších atrakcií, vrátane krytého bazéna. Terény vhodné pre rodiny s deťmi nájdete vo Weissbriach, v Kötschach-Mauthen, v Grimitzen a vo Feistritz. Náš tip: Ak idete na lyžovačku s deťmi, oplatí sa hľadať si ubytovanie práve v  týchto lokalitách - budete to mať blízko na vhodné zjazdovky.

Naplánuj si lyžovačku

Nassfeld Hermagor Ubytovanie
Lyžiarske školy

Kedy je najviac snehu?

Nový sneh spolu

192cm
120cm
80cm
40cm
0cm
0cm
nov
135cm
dec
160cm
jan
25cm
feb
0cm
mar
0cm
apr
0cm
máj

Viac o lyžiarskom teréne

35%
Modré zjazdovky
60%
Červené zjazdovky
5%
Čierne zjazdovky
40
Zjazdovky spolu
110 km
Zjazdovky spolu
7.6 km
Najdlhší zjazd
110 km
Zjazdný terén
2.2 km
Osvetlené
121 ha
Zasnežovanie
110 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 30

5
Kabínkové lanovky
5
Expresné 6-sedačky
3
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
16
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2200m
Vrchol
1590m
Prevýšenie
610m
Údolie

Dôležité dátumy

03 december, 202103. 12. 2021

Štart sezóny

18 apríl, 202218. 04. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

N.A.

V prevádzke (roky)

750cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.