Korutánsko

Goldeck Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4mezi malými strediskami v regióne Európa
Č. 7mezi malými strediskami v regióne Rakúsko
Č. 4pre začiatočníkov v regióne Korutánsko
Všetky recenzie

Neveľké, avšak veľmi atraktívne lyžiarske stredisko Goldeck sa nachádza pri Spittal an der Drau a jeho dominantou je 2142 metrov vysoký vrch Goldeck. Po jeho svahoch sa vinú tunajšie rozmanité zjazdovky s rozprávkovým výhľadom a exkluzívnymi snehovými podmienkami. Práve nádherná panoráma okolitej alpskej krajiny a vrelá korutánska pohostinnosť dotvárajú jedinečný dojem, ktorý vo vás lyžovačka v Goldecku zaručene zanechá.

Kto by nemiloval lyžovanie pod blankytne modrou slnečnou oblohou... V Goldecku je takýchto zjazdov viacero. Či už široká, na carving ako stvorená trať Bärnbiss, alebo jazda hlbokým snehom na 50 hektároch terénov pre freeride, alebo špecialita Goldecku: Najdlhšia čierna zjazdovka v Rakúsku (!), 8,5 kilometra dlhý zjazd do údolia, na ktorom prekonáte prevýšenie 1600 výškových metrov.

Goldeck tiež ponúka ideálny terén pre všetkých začiatočníkov v oblasti zimných športov. Stačí sa z údolia prepraviť osemmiestnou kabínkovou lanovkou a pri jej výstupnej stanici už je špeciálne pre deti pripravený Kinderland s dvoma samostatnými vlekmi. Mimochodom, okolo Kinderlandu prechádza trasa tunajšej širokej rodinnej trati Familienabfahrt, ktorá má štart na vrcholovej stanici 6-sedačky Gipfelbahn Skyliner.

Milovníkom adrenalínu isto nie je neznámy ani Snowpark Goldeck. V tunajšom set-upe si nájdu perfektnú energickú zábavu všetci borci na doske, od začiatočníkov až po freestylových profi-jazdcov. Snowpark nájdete v časti Eggeralm a tunajší lyžiarsky vlek obsluhuje okrem snowparku ešte aj modrú trať Eggeralm a rovnomennú skiroute.

Naplánuj si lyžovačku

Goldeck Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Nový sneh spolu

0cm
0cm
0cm
0cm
0cm
0cm
nov
0cm
dec
0cm
jan
0cm
feb
0cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

35%
Modré zjazdovky
43%
Červené zjazdovky
22%
Čierne zjazdovky
9
Zjazdovky spolu
25.5 km
Zjazdovky spolu
8 km
Najdlhší zjazd
25.5 km
Zjazdný terén
17 ha
Zasnežovanie
17 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 9

2
Kabínkové lanovky
2
Expresné 6-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2142m
Vrchol
1500m
Prevýšenie
550m
Údolie

Dôležité dátumy

11 december, 202111. 12. 2021

Štart sezóny

03 apríl, 202203. 04. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

N.A.

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.