Korutánsko

Topskiregion Katschberg Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 6pre rodiny v regióne Rakúsko
Č. 3pre začiatočníkov v regióne Korutánsko
Všetky recenzie

Lyžiarske stredisko Katschberg 

Lyžiarske stredisko Katschberg je veľmi dobre dostupné po ceste S6, z Bratislavy netrvá cesta autom dlhšie ako 4 hodiny. 

Katschberg ponúka 70 kilometrov čistého potešenia na zasnežených svahoch a viaceré zaujímavosti, pre ktoré si tento rezort jednoducho zamilujete. Napríklad zjazdovka A1: Po tejto stredne náročnej červenej trati lyžujete od vrcholu hory Aineck až do údolia 6 kilometrov s konštantným sklonom. A práve tento stále rovnaký sklon bol dôvodom, prečo bola A1 vôbec vybudovaná. Kto totiž skôr chcel zísť z vrcholu Aineck do St. Margarethen, musel prekonávať dlhý a pomerne neatraktívny plochý kus trate, na ktorom sa len ťažko dala nabrať nejaká rýchlosť, hoci lyžiar išiel šusom. Vďaka tejto pomerne novej zjazdovke A1, vybudovanej trochu východnejšie, už žiadne "hluché" miesto nehrozí. Trasu pôvodnej zjazdovky kopíruje len prvá tretina Á-jednotky.

Jednou z najnáročnejších zjazdoviek v Katschbergu je "Direttissima", ako už názov napovedá. Vďaka sklonu 60 až 100% býva tiež prezývaná ako "Korutánsky Streif". Na štart tejto zjazdovky sa dostanete vďaka sedačkovej lanovke Aineckbahn. Keby ste náhodou ešte pred zjazdom stratili odvahu, môžete si vybrať o čosi miernejšiu, červenú variantu. Direttissima, dlhá 2500 metrov, patrí medzi najdlhšie čierne zjazdovky v Rakúsku a je to aj veľmi obľúbená trať mnohých pretekárov Svetového pohára, ktorí tu radi trénujú.

Pondelky a štvrtky sa na modrej zjazdovke Königswiesen nesú v znamení nočného lyžovania (v čase od 19 do 22 hod.). V prevádzke je v tom čase 4-sedačka Königswiesenbahn a o vašu zábavu sa postarajú tiež dve apres-ski chaty pri vrcholovej stanici tejto lanovky.

 

Vyhradené pre deti

Deti budú zaručene v dobrých rukách v detskom parku Kinderwelt, ktorý sa nachádza priamo v centre strediska na Königswiese. Všetky najmenších lyžiarov prepraví Mini-Jet-Lift, aby potom mohli zjazdiť 300 metrov dlhý cvičný svah. V Katschbergu sa samozrejme nájde aj dostatok priestoru pre sánkovanie či korčuľovanie. A nechýba ani Snowpark, ten sa nachádza nad St. Margarethen, v priestore vedľa 2-sedačky Aineck a obsluhuje ho osobitný vlek.

Za zmienku stojí tiež niekoľko výborne upravovaných bežeckých stôp. Okrem trasy Sv. Michaela odporúčame náročnejším a zdatnejším bežkárom vysokohorskú trať Katschberg.

Naplánuj si lyžovačku

Topskiregion Katschberg Ubytovanie
Lyžiarske školy

Kedy je najviac snehu?

Nový sneh spolu

72cm
45cm
30cm
15cm
0cm
45cm
dec
60cm
jan
15cm
feb
5cm
mar
0cm
apr

Viac o lyžiarskom teréne

21%
Modré zjazdovky
65%
Červené zjazdovky
15%
Čierne zjazdovky
34
Zjazdovky spolu
70 km
Zjazdovky spolu
6 km
Najdlhší zjazd
70 km
Zjazdný terén
0 ha
Osvetlené
0.8 km
Osvetlené
73 ha
Zasnežovanie
70 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 16

3
Kabínkové lanovky
2
Expresné 6-sedačky
2
4-sedačky
1
3-sedačky
8
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2220m
Vrchol
1154m
Prevýšenie
1066m
Údolie

Dôležité dátumy

04 december, 202104. 12. 2021

Štart sezóny

03 apríl, 202203. 04. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

65

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.