Falkert Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 10mezi malými strediskami v regióne Korutánsko
Všetky recenzie

Stredisko

Zjazdovky lyžiarskeho strediska Falkert sa rozkladajú v nadmorskej výške 1750-2300 m. Vzhľadom na pomerne veľkú nadmorskú výšku sa Falkert vyznačuje veľmi spoľahlivými snehovými podmienkami, ktoré podporuje aj novovybudovaný systém technického zasnežovania. Ponuka tratí je pestrá, vyberú si začiatočníci a rekreační lyžiari, ako aj vyznávači technickej jazdy a milovníci náročnejších zjazdov.

Falkert sa rád prezentuje ako tajný tip na ideálne lyžiarske stredisko pre rodiny s deťmi. Zjazdovky sú priestranné a vždy dobre upravené a jazdu na nich si vychutnajú lyžiari, snowboardisti aj priaznivci carvingu, navyše tu nebývajú fronty na vleky, hoci v tunajšej výbave úplne chýbajú sedačkové lanovky. Súčasťou ponúkaných služieb v stredisku je okrem lyžiarskej školy tiež požičovňa lyžiarskeho výstroja.

Falkert ponúka vyžitie aj pre priaznivcov lyžovania mimo zjazdovky, ktorí tu nájdu niekoľko freeridových terénov, a tiež pre milovníkov bežeckého lyžovania, ktorým sú k dispozícii bežecké okruhy s dobre upravenými bežeckými stopami.

Heidi, dievčatko z hôr

Ak sa vám bude zdať krajina v okolí strediska Falkert povedomá, možno ste čítali obľúbenú detskú knižku Heidi, dievčatko z hôr, alebo ste videli jej televízne spracovanie. Práve tu sa totiž odohráva pútavý príbeh malého osirelého dievčatka, ktoré prichýlil starý dedko. A spojenie s príbehom podarene využíva aj samotný horský rezort, ktorý sa prezentuje ako "Heidialm".

Naplánuj si pobyt

Falkert Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

43cm
27cm
18cm
9cm
3cm
3cm
nov
15cm
dec
27cm
jan
35cm
feb
22cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

27%
Modré zjazdovky
73%
Červené zjazdovky
8
Zjazdovky spolu
11 km
Zjazdovky spolu
2 km
Najdlhší zjazd
11 km
Zjazdný terén
1 ha
Osvetlené
7 ha
Zasnežovanie
8 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 3

3
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2300m
Vrchol
450m
Prevýšenie
1850m
Údolie

Dôležité dátumy

17 december, 202217. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
16 apríl, 202316. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
55
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.