Korutánsko

Innerkrems Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2mezi malými strediskami v regióne Európa
Č. 4mezi malými strediskami v regióne Rakúsko
Č. 2mezi malými strediskami v regióne Korutánsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžovanie v Innerkrems, to je prísľub zábavy a skvele upravených zasnežených svahov v prostredí dvoch národných parkov, Vysoké Taury (Hohe Tauern) a Nockberge. Svahom nad Innerkrems sa prezýva "lyžiarske Eldorado", keďže vďaka polohe vo vysokej nadmorskej výške medzi okolitými pohoriami je v tejto oblasti v zime istota kvalitného snehu vždy viac ako stopercentná. Či už ste partia kamarátov, alebo rodina, v ktorej každý vyhľadáva iné lyžiarske terény, v Innerkrems nájdete od každého niečo: Najviac predovšetkým zjazdoviek pre stredne pokročilých lyžiarov a svižných zjazdov pre športovejších lyžiarov.

Začiatočníkov a rekreačných lyžiarov zase ohúri súbor miernych vyhliadkových zjazdoviek pod Zechnerhöhe (2200 m.n.m.), ktoré sú prístupné dvojsedačkou z údolnej stanice a nadväzujúcim lyžiarskym vlekom. V rovnakej časti areálu sa nachádza aj Freeride-Arena a jeden z dvoch tunajších snowparkov. Snowpark má k dispozícii vlastný kotvový vlek.

Druhý snowpark je umiestnený v srdci strediska, v jeho údolnej časti. Aj tam sa nájde zopár miernych zjazdov, tunajšie svahy využíva miestna lyžiarska škola na výučbu najmenších lyžiarov-začiatočníkov. Prekrásna, navyše veľmi ľahká zjazdovka označená zelenou farbou (teda ešte o stupeň miernejší ako modrá) štartuje od horskej chaty Kesselgruben Hütte, ku ktorej sa dostanete, keď sa necháte vyviezť na vleku Strasseralm II. Práve pri jeho výstupnej stanici sa totiž tento gastronomický checkpoint nachádza.

Stredne skúsení lyžiari však nájdu svoje "Eldorádo" na vrchole Grünleitennock, kde má vrcholovú stanicu 4-sedačka a odkiaľ začínajú (z nadmorskej výšky 2128 metrov) výhradne červené zjazdovky, každá s niekoľkými variantmi, ako ich môžete absolvovať, čiže ak radi objavujete nové trasy, tu je vaša príležitosť!

Odopnutím zjazdových lyží ale zábava nekončí! Aktívni športovci aj nezdolní rekreanti môžu presedlať na bežky a vybrať sa po niektorom z perfektne upravených bežeckých okruhov (určite si doprajte najkrajšiu bežkársku stopu v Schönfelde), vyraziť na výlet na snežniciach, zakorčuľovať si na upravenej ľadovej ploche alebo si zasánkovat na špeciálne upravenej sánkarskej dráhe.

Lyžiarska oblasť Innerkrems sa radí ku strediskám, kde sa sľubne rozvíja apres-ski, zabaviť sa tak môžete vo viacerých či už dole v Innerkrems, alebo na svahoch.

Naplánuj si lyžovačku

Innerkrems Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

64cm
40cm
27cm
14cm
1cm
1cm
nov
9cm
dec
53cm
jan
48cm
feb
40cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

10%
Modré zjazdovky
80%
Červené zjazdovky
10%
Čierne zjazdovky
15
Zjazdovky spolu
45 km
Zjazdovky spolu
45 km
Zjazdný terén
49 ha
Zasnežovanie
29 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 12

1
4-sedačky
1
2-sedačky
10
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2200m
Vrchol
650m
Prevýšenie
1550m
Údolie

Dôležité dátumy

18 december, 202118. 12. 2021
Štart sezóny
03 apríl, 202203. 04. 2022
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.