Východné Nórsko

Beitostølen Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 4pre rodiny v regióne Európa
Č. 1pre rodiny v regióne Nórsko
Č. 1pre rodiny v regióne Oppland
Všetky recenzie

Veľmi útulná atmosféra v Beitostolen a vzdialenosť medzi vlekmi, zjazdovkami a ubytovaním robí tento rezort obľúbeným najmä pre rodiny s deťmi. Nadmorská výška 900 metrov a susedné hory Jotunheimen zabezpečujú včasné sneženie a lyžiarsku sezónu trvajúcu až do mája.

Beitostolen má dva veľké lyžiarske rezorty, expresnú 6-sedačkovú lanovku, sánkarske dráhy, mierne široké svahy, dobré podmienky pre freeride a viac ako 320 kilometrov bežeckých trás. Lyžiarske areály začínajú priamo z obce a dosahujú až do 1100 metrov nad morom. Prvým veľkým strediskom je Skizentrum. Tu sa nachádza dvanásť zjazdoviek, z ktorých dve sú osvetlené pre večerné lyžovanie. Postarané je aj o snowboardistov - v tunajšom Funparku si môžu vyskúšať rôzne raily a jumpy.

Druhým veľkým strediskom je Raudalen Alpine Centre. To je známe hlavne pre veľký výber bežeckých trás, ktoré bežkári zbožňujú. Niektoré z nich sú tiež osvetlené, takže stopu tu môžete držať až do 22 hodín. Okrem bežeckých tratí je v Beitostolen tiež bežkárska aréna Svetového pohára, ktorá má veľmi dobrú povesť v medzinárodnom meradle.

Pre rodiny s deťmi sú tu špeciálne označené detské svahy. Deti sa tu učia lyžovať v bezpečnom prostredí a pri výučbe sa bavia. K dispozícii je tiež lyžiarska škola, kde si môžete objednať lekcie tak pre jednotlivcov, ako aj pre skupiny.

V samotnej obci Beitostolen si môžete oddýchnuť po dlhom dni na svahoch. Z kulinárskych skvostov máte na výber hneď v niekoľkých reštauráciách. Vychutnať si môžete buď nórsku kuchyňu, alebo sa spoľahnúť na vyskúšané jedlá ako je pizza. Kto má stále dosť energie, môže vyraziť do niektorého z nočných klubov, kde sa môže zabávať až do skorých ranných hodín.

Naplánuj si lyžovačku

Beitostølen Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Nový sneh spolu

83cm
52cm
35cm
18cm
5cm
69cm
dec
47cm
jan
18cm
feb
35cm
mar
5cm
apr

Počet vlekov: 8

1
Expresné 6-sedačky
2
3-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1050m
Vrchol
300m
Prevýšenie
750m
Údolie

Dôležité dátumy

03 december, 202103. 12. 2021

Štart sezóny

24 apríl, 202224. 04. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

21

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.