Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Nórsko
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Buskerud
Všetky recenzie

Prehľad

245 km od Osla leží lyžiarske stredisko Geilo. Ide o najstarší lyžiarsky rezort v Nórsku, v ktorom je zlúčených veľa menších lyžiarskych stredísk. Napriek svojmu "veku" však v žiadnom prípade nie je nevkusný alebo vhodný len pre staršiu generáciu. Geilo je veľmi moderný areál, ktorý ustojí akékoľvek medzinárodné porovnanie. Stredisko leží v údolí medzi dvoma pohoriami. Obe pohoria sú prepojené vďaka skibusom. Geilo je ideálne pre rodiny s deťmi, ponúka jedinečne širokú škálu zážitkov a aktivít pre malých aj veľkých. Z 38 rôznych zjazdoviek si vyberú všetci od začiatočníkov až po profesionálnych lyžiarov. Geilo je okrem iného raj snowkitingu, ktorý ho preslávil po celom svete. Pôsobivá je nepochybne aj ponuka pre bežkárov, na ktorých tu čaká 220 kilometrov dobre pripravených a dobre značených trás.

Pestrá ponuka pre všetkých
V Geilo sa dá lyžovať na 34 km zjazdoviek. Oblasť ponúka širokú škálu tratí rôznych stupňov náročnosti a má pripravených veľa atrakcií pre rodiny s deťmi aj pre zdatných lyžiarov. Môžete si tu vyskúšať svoje prvé krôčiky na lyžiach alebo zlepšovať svoje zručnosti. Okrem 24% najľahších, zelených zjazdoviek tiež na 37% tratí označených modrou farbou. Aj mierne pokročilí si tu prídu na svoje, červené zjazdovky tvoria štvrtinu všetkých tratí v Geilo. A zopár čiernych náročných zjazdoviek sa tu tiež nájde. Geilo rozhodne nie je domovom najdlhších zjazdoviek sveta, tá miestna najdlhšia meria dva kilometre. Ani vysoká nadmorská výška nie je to, čo by ste v Geilo mohli čakať. Údolná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 800 metrov a najvyšší bod strediska v 1178 m nad morom. Milá zaujímavosť: v Geilo funguje obrovská lyžiarska škola a deti si môžu v celej oblasti zapožičať lyžiarske prilby zadarmo. Toto gesto nielen že prispieva k bezpečnosti na zjazdovkách, tiež ukazuje na ústretový postoj strediska k rodinám s deťmi.

Raj snowkitingu
Po celej ploche lyžiarskeho strediska sú rozosiate trate pre bežecké lyžovanie. Z celkových 220 kilometrov vedie 5 km osvetleným terénom. K lepšiemu poznávaniu celej oblasti napomáhajú aj všadeprítomné brožúry s mapkami trás a informáciami o ich dĺžke a náročnosti. Na kvalitné služby si v Geilo potrpia. Čím však je Geilo vychýrené, to je jednoznačne snowkiting, teda jazda na lyžiach po pláni, pri ktorej ste ťahaní lietajúcom drakom. 9000 km², to je rozloha priestoru pre snowkiting, ktorý sa radí k jedným z najlepších snowkitingových oblastí na svete. Nájdete ho len niekoľko minút jazdy autom od mesta Geilo. V Geilo sú samozrejme srdečne vítaní aj snowboardisti, o obľube tohto športu v tomto východonorském stredisku svedčí aj počet upravovaných snowparkov - nájdete tu totiž až štyri.

V Geilo si na svoje prídu všetci, od návštevníkov, ktorí chcú šetriť každú korunu, až po milovníkov drahého luxusu. V rezorte dokonca nájdete aj štyri supermarkety - ceny v nich sa príliš nelíšia od bežnej európskej cenovej hladiny. Rodiny môžu v Geilo pre svoje malé ratolesti využívať škôlky, kde vám deti postrážia, kým sa venujete lyžovaniu alebo nákupom. V zozname služieb samozrejme nesmú chýbať rôzne vynikajúce reštaurácie, kde si môžete dopriať veľa kulinárskych zážitkov, či apres-ski bary, kde to stále žije!

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

86cm
54cm
36cm
18cm
3cm
39cm
nov
71cm
dec
71cm
jan
69cm
feb
54cm
mar
17cm
apr

Viac o lyžiarskom teréne

Zelené zjazdovky
30%
Modré zjazdovky
33%
Červené zjazdovky
30%
Čierne zjazdovky
7%
Zjazdovky spolu
46
Najdlhšia zjazdovka
2 km
Zjazdný terén
34.2 km
Osvetlené
4.5 km
Zasnežovanie
26 km

Počet vlekov: 22

Expresné 6-sedačky
1
Expresné 4-sedačky
2
4-sedačky
2
Lyžiarske vleky
17

Nadmorská výška

Údolie
800m
Vrchol
1178m
Prevýšenie
378m

Dôležité dátumy

23 november, 202423. 11. 2024
Plánovaný štart sezóny
20 apríl, 202520. 04. 2025
Plánovaný koniec sezóny
100
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
24
V prevádzke (roky)
50cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.