Flaine Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 7pre expertov v regióne Horné Savojsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Flaine ležiace medzi Ženevským jazerom a Mont Blancom, je miestom, kde doslova na dosah ruky máte všetko, čo potrebujete pre svoju dovolenku. Zjazdovky aj vleky priamo pri hoteloch, množstvo obchodov aj široké možnosti na relaxáciu a aprés ski. Stredisko Flaine sa rozkladá v piatich výškových úrovniach a jeho 5 častí má aj odlišné názvy. V nadmorskej výške 1500 m leží Flaine Front de neige, v 1600 m Flaine Forum, v 1700 metroch Flaine Foret, v 1750 metroch Flaine Montsoleil a najvyššie leží Hameau de Flaine – v 1800 m.n.m. Flaine navrhol a koncipoval svetoznámy architekt Marcel Breuer a vďaka nemu je dnes z Flaine takpovediac muzeum pod holým nebom, lebo tu nájdete veľké množstvo pamiatkovo chránených objektov.

Zjazdovky v stredisku Flaines kopírujú prirodzené línie hôr. Poskytujú širokú škálu lyžiarskych terénov pre začiatočníkov aj expertov. Niektoré zjazdovky sú špeciálne navrhnuté pre začiatočníkov. Priamo z vrcholu Flaine môžu lyžiari preskúmať 14 km dlhú modrú zjazdovku, ktorá vedie okrajom prírodnej rezervácie Sixt-Fer-à-Cheval. V časti Aujon sa nachádza Flaine Jampark vyhradený pre všetkých freestylistov.

Kto hľadá vzrušenie, môže vyskúšať Combe de Gers, čo je strmá zjazdovka ponúkajúca živú a energickú lyžovačku pre tých skúsenejších. Dlhý, technický a prudký zjazd klesá viac ako 800 metrov. Keďže je stredisko relatívne vysoko, Flaine má dostatok snehových zrážok. Kto miluje čerstvý prašan, isto si zamiluje zjazdovku Lindars.

Ak máte chuť stráviť deň mimo zjazdoviek, vo Flaine nájdete množstvo aktivít, ktoré čakajú na to, kým ich vyskúšate: korčuľovanie, jazda na štvorkolke po ľade, motokáry na ľade, paragliding, let helikoptérou, snežné skútre či horolezectvo.

Zimné športy nemusia byť vždy rýchle a plné akcie, v skutočnosti je chvíľka ticha a pokoja dôležitá pre každého. Návštevníci, ktorí dávajú prednosť relaxácii v zastrešenom teplom prostredí, si môžu vyberať z širokej palety aktivít od pasívneho oddychu až po aktívny relax: kino, klzisko, fitness centrum, v ktorom sú sauny, relaxačné miestnosti, posilňovne, kardio stroje, solárium, fyzioterapia a masáže.

Ani na deti sa vo Flaine nezabudlo. Je tu veľký výber toho čo robiť, aby boli aj tí najmenší stále zaneprázdnení: škôlka, jasle, detský klub, hotelová starostlivosť o deti... K dispozícii sú aj lyžiarske a snowboardové kurzy spolu s kurzami freestylu, ktoré sú otvorené pre všetkých. V ponuke je tiež celý rad aktivít mimo svahu, ktoré môžete absolvovať s malými deťmi, napr. štvorkolky, sánkovanie, psie záprahy, výlety na snežniciach, klzisko, kino či knižnica.

Lyžiarsky areál Flaine je súčasťou oblasti Grand Massif, do ktorej okrem Flaine patrí aj Morillon, Les Carroz, Samoëns a Sixt Fer à Cheval.

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

202cm
126cm
84cm
42cm
12cm
12cm
nov
88cm
dec
168cm
jan
94cm
feb
92cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

13%
Zelené zjazdovky
40%
Modré zjazdovky
40%
Červené zjazdovky
7%
Čierne zjazdovky
70
Zjazdovky spolu
146 km
Zjazdovky spolu
14 km
Najdlhší zjazd
146 km
Zjazdný terén
40 ha
Zasnežovanie
105 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 24

2
Kabínkové lanovky
2
Expresné 8-sedačky
2
Expresné 6-sedačky
4
Expresné 4-sedačky
1
2-sedačky
13
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2500m
Vrchol
900m
Prevýšenie
1600m
Údolie

Dôležité dátumy

09 december, 202309. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
21 apríl, 202421. 04. 2024
Plánovaný koniec sezóny
130
Dĺžka sezóny (dni)
128
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
56
V prevádzke (roky)
550cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.