La Clusaz Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 5pre rodiny v regióne Francúzsko
Č. 1pre rodiny v regióne Horné Savojsko
Všetky recenzie

Stredisko

La Clusaz je autentické a očarujúce mesto, ktoré sa stáva každým rokom u zahraničných turistov viac a viac obľúbeným. Pokoj mesta spolu s úžasnými horami sú skvelou kombináciou s lyžiarskym strediskom, ktoré má zo všetkého trochu pre každého. Tradičné staré mesto je veľmi ľahko prístupné, nachádza sa len pár kilometrov od Annecy. La Clusaz sa radí medzi vybrané top strediská francúzskych Álp, ktoré zaručujú služby najvyššej kvality pre tú najnáročnejšiu klientelu. Srdečné privítanie v Savojsku je dané profesionalitou miestnych obyvateľov, hrdosťou na ich región a vysokým záujmom hostí.

Tri veľké jazerá obklopujúce okolie Aravis a jeho geografická poloha zabezpečujú výdatné sneženie, a tak je stredisko La Clusaz prikryté snehom od decembra do konca apríla. Štyri lyžiarske strediská, ktoré tvoria lyžiarsky areál Aravis, garantujú kvalitnú lyžovačku v jednej z najprírodnejších lyžiarskych oblastí vo Francúzsku.

Ročne v priemere napadne v stredisku viac ako 6 metrov snehu, a tak je La Clusaz jedno z najzasneženejších lyžiarskych stredísk vo Francúzsku. V La Clusaz nemusíte vyliezť až do výšky 3000 metrov, aby ste si vychutnali lyžovačku v prašane, ktorá trvá až do jari! Vďaka prevádzke "Première Trace" ( Čerstvé trate) v legendárnej lyžiarskej oblasti La Balme si môžete od prvého sneženia vychutnať absolútne panenské svahy, ktoré pozvoľne klesajú 1500 metrov.

La Clusaz je medzinárodne preslávené svojimi profesionálnymi freeridermi a freestylermi a dlhodobo uznávaný ako jedna z vlajkových lodí freestylových stredísk. Aj vy môžete nájsť svoj štýl so špeciálnym snowpark-skipasom.

La Clusaz je tiež domov najväčšej bežkárskej oblasti v Hornom Savojsku s viac ako 80 km bežkárskych tratí rozprestierajúcich sa v dvoch neobyčajných miestach: Plateau des Confins, mieste konania Svetového pohára v bežeckom lyžovaní a Plateau de Beauregard, bežeckom okruhu, ktorý je umiestnený v jednoducho očarujúcom prírodnom prostredí.

Na slnku, ponorený v 29 stupňovej vode s výhľadom na zjazdovky: čo môže byť po dni strávenom na svahu lepšie ako veľká Jacuzzi! A zajtra, prečo si nevychutnať horský vzduch počas jazdy na psích záprahoch alebo vychádzky na snežniciach? A čo tak nechať sa rozmaznávať horúcimi lávovými kameňmi po tom, ako prvýkrát vyskúšate paragliding? Toto všetko a ešte viac môžete zažiť v La Clusaz!

V La Clusaz sa nekončí život po tom, ako sa zastavia sedačkové lanovky, práve naopak! Nebuďte prekvapený rušným nočným životom v La Clusaz: bary a útulné salóniky spolu s DJ-om hrajúcim po večeroch na terasách horských reštaurácií a neskôr, po záverečnej, široký výber nočných klubov.

Už po desaťročia bol La Clusaz známy organizovaním niektorých z najzvláštnejších a najnápadnejších akcií, tak prečo v tom teraz prestať? Lyžiarske stredisko nechce prísť o svoju povesť. Pár akcií v posledných rokoch zahŕňa aj Full moon party na lyžiach a súťaž na tobogánoch, kde sa súťažiaci na nafukovacích kruhoch vrhnú cez ľadovcové jazero. Novým nápadom v La Clusaz je spojiť ich nápadité akcie s freestyle snowboardingom a lyžovaním. Každoročná akcia Free Sessions si už začala budovať svoje meno!

Ak máte deti, v La Clusaz je o nich postarané. Okrem škôlky "Club Mouflets" a Klubu šampiónov tu nájdete snežné ihriská "Piou-Pious" a "Club Marmottons"...

 

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

109cm
68cm
46cm
23cm
14cm
14cm
nov
61cm
dec
86cm
jan
91cm
feb
45cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

19%
Zelené zjazdovky
36%
Modré zjazdovky
36%
Červené zjazdovky
10%
Čierne zjazdovky
84
Zjazdovky spolu
82.7 km
Zjazdovky spolu
2 km
Najdlhší zjazd
82.7 km
Zjazdný terén
88 ha
Zasnežovanie
46 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 49

5
Kabínkové lanovky
4
Expresné 6-sedačky
7
4-sedačky
1
3-sedačky
4
2-sedačky
28
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2500m
Vrchol
1500m
Prevýšenie
1040m
Údolie

Dôležité dátumy

03 december, 202203. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
01 máj, 202301. 05. 2023
Plánovaný koniec sezóny
138
Dĺžka sezóny (dni)
128
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
67
V prevádzke (roky)
250cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.