Mtskheta-Mtianeti Region

Bakuriani Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 6mezi malými strediskami v regióne Európa
Č. 1snowpark v regióne Gruzínsko
Všetky recenzie

Bakuriani je lyžiarske stredisko medzinárodného významu a tiež svetoznáme centrum kúpeľníctva, ktoré sa špecializuje na balneológiu a klimatické kúpele. Táto malá obec v rokline Borjomi sa nachádza na severnom svahu Trialetie v nadmorskej výške 1700 metrov, pred bránami Kaukazu. Bakuriani leží 180 km od Tbilisi a len 30 km od Borjomi. Bakuriani sa preslávilo ako turistická a kúpeľná destinácia už v 19. storočí, lyžiarske stredisko sa datuje od roku 1935. V súčasnosti sa stredisko prezentuje ako celoročné letovisko s modernou infraštruktúrou vrátane viacerých nových hotelov, lyžiarskych vlekov, lanovky, kiná, detského parku a množstva ďalších zaujímavostí. V Bakuriani sa jednoducho nájde pre každého niečo.

Didveli (1861 m) je moderne rozvinutá športovo rekreačná lokalita v srdci Bakuriani s najvyšším bodom v 2700 metroch. V lyžiarskom stredisku je k dispozícii 14 km zjazdoviek členených do šiestich rôznych tratí pre všetky úrovne lyžiarskych dovedností. Časť terénov je technicky zasnežovaná, čo umožňuje stredisku zabezpečiť kvalitnú snehovú pokrývku po celú zimu.

Kochta (2155 m) je nádherné miesto a súčasne najstaršia časť strediska v Bakuriani. Výhľad odtiaľto ponúka návštevníkom fascinujúce horské hrebene Kaukazu v plnej kráse. Kochta je vlastne 4 kilometre dlhá zjazdovka, na ktorej sa stredne náročné úseky striedajú s ešte náročnejšími. Horná časť svahu je pomerne ťažká, sklon tu dosahuje 52 percent. Stredne ťažké úseky prechádzajú cez rozprávkovo zasnežené jedľové lesy.

Bakuriani je jedným z najvýznamnejších celoročných stredísk v Gruzínsku. Vďaka tamojšej dlhej zime, trvajúcej 4-5 mesiacov, je rezort rajom pre lyžiarov i snowboardistov. Zároveň ide o vynikajúce miesto pre deti, kde sa môžu naučiť prvé oblúčiky a pilovať svoju lyžiarsku techniku. Stredisko má dva úžasné detské parky "Didveli" a "Joyland", ktoré ponúkajú rôzne detské atrakcie či už lyžiarskeho alebo nelyžiarskeho charakteru. Okrem lyžovania je v Bakuriani dostatok príležitostí na prechádzky po pokojných ihličnatých lesoch, jazdu na koňoch či na bicykloch, alebo na rôzne kúpeľné procedúry.

Naplánuj si lyžovačku

Bakuriani Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

49%
Modré zjazdovky
36%
Červené zjazdovky
14%
Čierne zjazdovky
23
Zjazdovky spolu
26.8 km
Zjazdovky spolu
4.1 km
Najdlhší zjazd
29.1 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 8

2
Kabínkové lanovky
2
Expresné 6-sedačky
1
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
2
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2670m
Vrchol
930m
Prevýšenie
1740m
Údolie

Dôležité dátumy

21 december, 201921. 12. 2019

Štart sezóny

31 marec, 202031. 03. 2020

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

N.A.

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

8

V prevádzke (roky)

150cm

Priemerne nasneží

Kontaktné informácie

Bakuriani

70 Kostava street

0171 Tbilisi, Mtskheta-Mtianeti Region

Georgia

Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.